Nie przegap
Strona główna » Religia » Caritas – pomóż potrzebującym

Caritas – pomóż potrzebującym

image descriptionWigilijne Świece Caritas

W zakrystii można nabyć Wigilijną świecę Caritas. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najstarsza inicjatywa Caritas polegająca na rozprowadzaniu świec w okresie Adwentu, których obecność na wigilijnym stole stała się już tradycją w wielu polskich domach.

Prawie 130 tysięcy małych i dużych świec przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach 19. edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będą one do nabycia w parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu. “Podziel serce – pomnóż miłość!” – takie jest tegoroczne hasło akcji. Pieniądze, jakie uda się uzyskać, zostaną przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.

Ofiara za małą świecę wynosi przynajmniej 5 zł, za dużą 12 zł. Połowa zebranych pieniędzy pozostanie w parafiach, a druga część trafi do centrali Caritas w Tarnowie. W mijającym roku tarnowska Caritas pomogła zorganizować wakacje i ferie zimowe dla prawie 3 tys. uczniów. Na ten cel przeznaczano 168,5 tys. zł, dzięki ubiegłorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Pierwszy raz do świec będą dołączone kartki świąteczne z opisanym obrzędem wieczerzy wigilijnej. Caritas Diecezji Tarnowskiej składa także życzenia wszystkim diecezjanom z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom staną także – tradycyjnie już – na wigilijnych stołach Polaków we Francji, Anglii i Austrii.

Zbiórka żywności

Tradycyjnie jak co roku Caritas Parafialny, wystawia kosze w sklepach spożywczych i w kościele. Bardzo prosimy o składanie darów. Potrzebna jest przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności do spożycia, czyli konserwy, cukier, olej, herbata, dżemy, makaron, ryż, mąka oraz słodycze, które z pewnością będą uciechą dla najmłodszych. Zebrane produkty trafią do osób najbardziej potrzebujących.

Drodzy parafianie – otwórzmy swoje serca, aby przedświątecznej zbiórce towarzyszyła rodzinna atmosfera i aby na żadnym wigilijnym stole w polskich rodzinach nie zabrakło żywności.

 

Foto-Olczak

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast