Don't Miss
Home » Religia » Caritas – pomóż potrzebującym

Caritas – pomóż potrzebującym

image descriptionWigilijne Świece Caritas

W zakrystii można nabyć Wigilijną świecę Caritas. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najstarsza inicjatywa Caritas polegająca na rozprowadzaniu świec w okresie Adwentu, których obecność na wigilijnym stole stała się już tradycją w wielu polskich domach.

Prawie 130 tysięcy małych i dużych świec przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach 19. edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będą one do nabycia w parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu. “Podziel serce – pomnóż miłość!” – takie jest tegoroczne hasło akcji. Pieniądze, jakie uda się uzyskać, zostaną przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.

Ofiara za małą świecę wynosi przynajmniej 5 zł, za dużą 12 zł. Połowa zebranych pieniędzy pozostanie w parafiach, a druga część trafi do centrali Caritas w Tarnowie. W mijającym roku tarnowska Caritas pomogła zorganizować wakacje i ferie zimowe dla prawie 3 tys. uczniów. Na ten cel przeznaczano 168,5 tys. zł, dzięki ubiegłorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Pierwszy raz do świec będą dołączone kartki świąteczne z opisanym obrzędem wieczerzy wigilijnej. Caritas Diecezji Tarnowskiej składa także życzenia wszystkim diecezjanom z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W tym roku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom staną także – tradycyjnie już – na wigilijnych stołach Polaków we Francji, Anglii i Austrii.

Zbiórka żywności

Tradycyjnie jak co roku Caritas Parafialny, wystawia kosze w sklepach spożywczych i w kościele. Bardzo prosimy o składanie darów. Potrzebna jest przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności do spożycia, czyli konserwy, cukier, olej, herbata, dżemy, makaron, ryż, mąka oraz słodycze, które z pewnością będą uciechą dla najmłodszych. Zebrane produkty trafią do osób najbardziej potrzebujących.

Drodzy parafianie – otwórzmy swoje serca, aby przedświątecznej zbiórce towarzyszyła rodzinna atmosfera i aby na żadnym wigilijnym stole w polskich rodzinach nie zabrakło żywności.

 

Foto-Olczak

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast