Nie przegap
Strona główna » Religia » Caritas – pomóż potrzebującym

Caritas – pomóż potrzebującym

434g43_bWigilijne Świece Caritas

W przykościelnych zakrystiach można już nabyć Wigilijną świecę Caritas. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najstarsza inicjatywa Caritas polegająca na rozprowadzaniu świec w okresie Adwentu, których obecność na wigilijnym stole stała się już tradycją w wielu polskich domach.

Prawie 130 tysięcy małych i dużych świec przygotowała Caritas Diecezji Tarnowskiej w ramach 20. edycji akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Będą one do nabycia w parafiach od pierwszej niedzieli Adwentu. Tegoroczna edycja Wigilijnego Dzieła przebiega pod hasłem „rozjaśnij dzieciom przyszłość”. Pieniądze, jakie uda się uzyskać, zostaną przeznaczone na zimowy i letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin potrzebujących.

Ofiara za małą świecę wynosi przynajmniej 5 zł, za dużą 12 zł. Połowa zebranych pieniędzy pozostanie w parafiach, a druga część trafi do centrali Caritas w Tarnowie. W mijającym roku tarnowska Caritas pomogła zorganizować wakacje i ferie zimowe dla uczniów.

Podobnie jak i w latach ubiegłych – także i w tym roku świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom staną na wigilijnych stołach Polaków we Francji, Anglii i Austrii.

Zbiórka żywności

Tradycyjnie jak co roku parafialne oddziały Caritas , wystawiają kosze w sklepach spożywczych i w kościołach. dp których można składać dary. Potrzebna jest przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności do spożycia, czyli konserwy, cukier, olej, herbata, dżemy, makaron, ryż, mąka oraz słodycze, które z pewnością będą uciechą dla najmłodszych. Zebrane produkty trafią do osób najbardziej potrzebujących.

– Otwórzmy swoje serca, aby przedświątecznej zbiórce towarzyszyła rodzinna atmosfera i aby na żadnym wigilijnym stole w polskich rodzinach nie zabrakło żywności – zachęcają przedstawicieli Caritas ze Szczepanowa.

bazylikaszczepanow.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast