Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Centrum Borzęcina Dolnego pięknieje

Centrum Borzęcina Dolnego pięknieje

Niespełna trzy miesiące trwała budowa terenu rekreacyjnego z funkcją placu zabaw w Borzęcinie Dolnym. Wykonawca, jakim jest Przedsiębiorstwo OPOKA z Tychów właśnie finalizuje ostatnie prace. Zanim jednak nastąpi oficjalne otwarcie i poświęcenie obiektu, które zaplanowano na dzień 6 października br. wespół z Jubileuszem 110 – lecia miejscowej Jednostki OSP, przeprowadzony zostanie końcowy odbiór inwestycji. Teren rekreacyjny już dzisiaj podoba się mieszkańcom miejscowości. Urzeka, nie tylko swoją estetyką, ale również rozwiązaniami, które przy jego budowie zostały zastosowane. Jak zauważa sołtys miejscowości, a zarazem radny Czesław Czaja to taka mała perełka miejscowości, która zarazem jest zaczynem do dalszej poprawy estetyki wsi i modernizacji istniejących w miejscowości obiektów.

– W ramach projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni komunalnej centrum wsi Borzęcin Dolny poprzez budowę terenu rekreacyjnego z funkcją placu zabaw” wykonano miejsca postojowe i ciągi piesze utwardzone kostką brukową, nawierzchnie piaskowe i trawiaste placu zabaw wraz z instalacją wyposażenia, elementy małej architektury, ogrodzenie, oświetlenie terenu oraz nasady zieleni. Dzięki dobrze wykonanemu projektowi i solidnemu wykonawstwu plac prezentuje się nie tylko okazale, ale łączy na małym terenie wiele funkcji – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – Wybudowaliśmy obiekt, który jest wizytówką nie tylko miejscowości, ale i gminy, o tyle ważną, że przez miejscowość przebiega droga wojewódzka 964 o dużym natężeniu ruchu. To miejsce stworzy przejezdnym możliwość zatrzymania się, poznania miejscowości i odpoczynku.

Inwestycja w Borzęcinie Dolnym jest kolejnym etapem realizacji programu poprawy estetyki centrów wsi i budowy ogólnodostępnych placów zabaw w gminie Borzęcin. Koszt realizacji zadania to kwota ponad 371 tysięcy złotych.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast