Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Centrum wsi Górka do odnowy

Centrum wsi Górka do odnowy

gorka (1)Wójt i Skarbnik Gminy w obecności przewodniczącego Rady Gminy, sołtysa wsi, prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Górce, pracowników i inspektorów podpisali w Szczurowej umowę z wykonawcą inwestycji – Zakładem Usług Remontowych Marek Solak ze Strzelec Wielkich, wyłonionym w drodze procedury przetargowej, na realizację odnowy centrum wsi w Górce w ramach pozyskanych przez Gminę Szczurowa środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie „Odnowa i rozwój wsi” oś priorytetowa 4 „Leader.

Inwestycja o wartości blisko pół miliona złotych przewiduje wykonanie placu z kostki brukowej po przeciwnej stronie remizy, z kanalizacją odprowadzającą wody deszczowe, kładką dla pieszych, elementami małej architektury, takimi jak: ławki, kosze, tablica informacyjna, stojak na rowery, drewniana wiata przystankowa, altana z imitacja studni, podium murowane z kwietnikami i drewnianymi siedziskami i barierkami zabezpieczającymi. Wykonane zostanie również oświetlenie parkowe oraz nasadzona zieleń ozdobna i trawniki. Projekt przewiduje także zakup wielkopowierzchniowych namiotów na imprezy okolicznościowe.

Zagospodarowane centrum będzie służyć przede wszystkich integracji mieszkańców, poprawiając przy tym wizerunek miejscowości oraz stwarzając warunki dla potencjalnych inwestorów.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast