Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Hojny gest burmistrza Wawryki

Hojny gest burmistrza Wawryki

Jak podano na oficjalnej stronie gminy Brzesko, w dniu 24 lutego w Domu Strażaka w Jadownikach odbyła się miła uroczystość wręczenia grupie 15 maluchów należących do Dziecięcej Drużyny Pożarniczej przy OSP Jadowniki  mundurków które ufundował burmistrz Grzegorz Wawryka. Nie była to bynajmniej pierwsza fundacja burmistrza Wawryki, ponieważ  10 grudnia ubiegłego roku podobne mundurki otrzymało 20 dzieci. Tak więc w sumie Grzegorz Wawryka ufundował aż 35 mundurków dla Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. 

Mundurki, w imieniu  burmistrza i zarazem fundatora, młodziutkim adeptom ratownictwa wręczył prezes OSP Jadowniki dh Józef Mól w obecności członków zarządu OSP. Pani Jadwiga Dadej przekazała dla wszystkich 35 małych strażaków czapki z napisem „straż”.

Obdarowani przekazali burmistrzowi Grzegorzowi Wawryce specjalne podziękowania.

Na zakończenie uroczystości mali strażacy i ich opiekunowie zostali poczęstowani przez druhów z OSP pączkami.

Trzeba przyznać że to naprawdę piękny gest ze strony burmistrza Grzegorza Wawryki i było za co przekazywać specjalne podziękowania, bo 35 mundurków musiało jednak sporo kosztować. Tym większe uznanie dla ofiarodawcy. To warty upowszechnienia przykład i wzór do naśladowania dla innych samorządowców. Zachęta aby również i oni z własnych poborów przeznaczyli od czasu do czasu jakąś kwotę na wsparcie wartościowej społecznie inicjatywy. Tyle się mówi, że władza jest pazerna na pieniądze i ta naprawdę martwi jedynie własne pobory, a tu okazuje się, że to nieprawda, że burmistrz też potrafi sięgnąć głębiej do kieszeni kiedy widzi szlachetny cel. Verba docent, exempla trahunt – słowa pouczają przykłady pociągają. Dzieci bez wątpienia są warte aby je zachęcać do dzielności społecznej, a zwłaszcza do służby szlachetnej jak służba w OSP, gdzie druhowie niosą pomoc ludziom dotkniętym nieszczęściem. Każda złotówka przeznaczona na rozwój Ochotniczej Straży Pożarnej, czy to wymiarze sprzętowym czy też ludzkim, jest jak najbardziej dobrze wydana i dobrze, że burmistrz Grzegorz Wawryka własnym przykładem zachęca do wspierania druhów.

brzesko.info.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast