Nie przegap
Strona główna » Felietony » Chorwackie wakacje w czołówce wśród polskich turystów?

Chorwackie wakacje w czołówce wśród polskich turystów?

W 2016 roku firma Ipsos Polska przeprowadziła badanie zwyczajów wakacyjnych Polaków. 27% ankietowanych miała zamiar spędzić wakacje za granicą. Gdzie? Na podium w planowaniu wakacji wśród Polaków stanęły Hiszpania, Chorwacja oraz Włochy. W tym artykule skupimy się właśnie na pięknej Chorwacji.

Bliskość Chorwacji i jej śródziemnomorski klimat są powodami rosnącej z roku na rok popularności wśród polskich turystów. Nic w tym dziwnego, tajemnicza Dalmacja rozkochuje nie tylko szerokim wybrzeżem, ale również pięknymi miastami, takimi jak Dubrownik, Split lub Zadar. Musimy jednak pamiętać, że nawet pośród najcudowniejszych widoków jesteśmy narażeni na różne niebezpieczeństwa. Należy się przed ich konsekwencjami ubezpieczyć!

Ubezpieczenie turystyczne do Chorwacji – jakie wybrać?

 Odpowiednie ubezpieczenie na wyjazd do chorwacji na www.ubezpieczeniaonline.pl stanowi zabezpieczenie dla turystów w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji, takich jak zachorowanie, zniszczenie czyjegoś mienia lub po prostu utrata bagażu podróżnego. Zabezpieczmy swoje finanse przed ewentualnymi zagrożeniami i wykupmy polisę, która zawiera:

  1. Ubezpieczenie kosztów leczenia, które zapewni nam opłatę rachunków za opiekę medyczną w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku osoby ubezpieczonej. Za koszty leczenia uważa się m.in. badania i zabiegi lekarskie, zakup lekarstw, pobyt w szpitalu, leczenie stomatologiczne nagłych stanów zapalnych zębów, transport między placówkami, pokrycie kosztów ratownictwa i poszukiwań. Również w ubezpieczeniu KL zawarty jest assistance, który pokrywa m.in. koszty związane z transportem ubezpieczonego do Polski.
  2. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zagwarantuje nam wypłatę świadczeń z tytułu:
  • trwałego uszczerbku na zdrowiu – wypłacone świadczenie stanowi procent sumy ubezpieczenia, który jest równy procentowi uszczerbku na zdrowiu opisanego w tabeli, znajdującej się w OWU;
  • śmierci – wypłacone zostanie świadczenie w wysokości 100% sumy ubezpieczenia NNW.
  1. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pozwoli nam uniknąć roszczeń o zadośćuczynienie za szkody osobowe lub rzeczowe, które wyrządziliśmy osobom trzecim. Ubezpieczyciel podejmie się spłaty odszkodowania oraz m.in. pokryciem kosztów za zbadanie zasadności wysuwanych roszczeń przeciwko osobie ubezpieczonej, wynagrodzenia rzeczoznawców lub ochrony sądowej.
  2. Ubezpieczenie bagażu podróżnego lub sprzętu sportowego zapewni nam ochronę naszych finansów w razie uszkodzenia, zniszczenia lub utraty naszego mienia podczas podróży. Istnieją w OWU zapisy, które traktują o ochronie ubezpieczeniowej naszych rzeczy jedynie wówczas, gdy znajdują się pod odpowiednią opieką.

Ile kosztuje polisa podróżna do Chorwacji?

Może zdziwić fakt, że ubezpieczenie w podróży na www.ubezpieczeniaonline.pl to koszt, który rzadko możemy odczuć w budżecie przeznaczonym na cały wyjazd. Sprawdziliśmy w porównywarce wyjazd dla jednej osoby na 7-dniowy wyjazd do Chorwacji, które zawiera ubezpieczenia KL minimum 30 000 EUR, NNW, OC oraz bagażu podróżnego. Cena takiej polisy wynosi od 29 zł do 57 zł. Taki mały wydatek pomoże nam zaoszczędzić duże pieniądze w razie nieprzewidzianych, wakacyjnych sytuacji.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast