Don't Miss
Home » Wiadomości » „Cross 2018”. Wspólna akcja brzeskich policjantów i strażników leśnych

„Cross 2018”. Wspólna akcja brzeskich policjantów i strażników leśnych

Brzescy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej  Nadleśnictwa Brzesko oraz podleśniczym z Leśnictwa Kopaliny prowadzili w ramach akcji „Cross 2018”  działania ukierunkowane na osoby brawurowo jeżdżące quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach oraz szlakach pieszych i rowerowych.

 W związku ze stwierdzanymi coraz liczniej przypadkami bezprawnego poruszania się po lesie pojazdów typu cross i quad, w dniach 18-19.08. funkcjonariusze straży leśnej Nadleśnictwa Brzesko oraz podleśniczy Leśnictwa Kopaliny wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przeprowadzili działania, mające na celu zmniejszenie skali tego problemu. Ujawnianie wykroczeń, a w konsekwencji wyeliminowanie tego zjawiska było głównym celem zawiązanej współpracy. Funkcjonariusze przeprowadzili patrol drzewostanów w Leśnictwie Kopaliny uroczyska „Jasień”, „Podgródek”, oraz Leśnictwa Okocim uroczyska „Bażantaria”, „Leszczyńskie”, „ Dolne Lasy”, „Okocim Górny”. Wybór miejsca wspólnych działań nie był przypadkowy. Mundurowi wytypowali je reagując na zgłoszenia okolicznych mieszkańców oraz internautów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W trakcie dwudniowych działań ukarano mandatem karnym w wysokości 500 złotych kierującego motocyklem crossowym, który nielegalnie wjechał na teren lasu pojazdem silnikowym.

Zgodnie z treścią art. 161 Kodeksu Wykroczeń, – „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nie należącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny”.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawę bezpieczeństwa osób przemieszczających się po leśnych szlakach pieszych i rowerowych.

KPP Brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast