Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ćwiczenia obronne i próbna ewakuacja w Gminie Dębno

Ćwiczenia obronne i próbna ewakuacja w Gminie Dębno

W poniedziałek 13 listopada odbyły się gminne ćwiczenia obronne z elementami zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej pod kryptonimem „Jesień 2017”. Celem ćwiczenia było uruchomienie i sprawdzenie procedur ewakuacyjnych oraz szybkiej pomocy ratowniczej w Urzędzie Gminy oraz na Zamku w Dębnie. Organizatorem ćwiczenia był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Ćwiczenie odbyło się w dwóch etapach. Najpierw w budynku Urzędu Gminy Dębno przećwiczone zostały elementy zadań obronnych oraz ewakuacja osób w związku z potencjalnym podłożeniem materiałów wybuchowych. Po usłyszeniu sygnału alarmowego, pracownicy urzędu udali się drogami ewakuacyjnymi  na wyznaczone miejsce zbiórki. Następnie do akcji wkroczyły służby mundurowe z policji i straży pożarnej, które zabezpieczyły teren i przeszukały budynek.

Drugim etapem szkolenia była symulacja ataku terrorystycznego, przeprowadzona na Zamku w Dębnie. W ramach akcji służby wzięły udział w odbiciu zakładnika, ewakuacji mienia zamkowego i gaszeniu pożaru wznieconego przez napastników. Po przeprowadzonych ćwiczeniach uczestnicy udali się na Salę Koncertową Zamku w celu omówienia i podsumowania szkolenia.

W gminnych ćwiczeniach obronnych brały udział służby mundurowe z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Dębnie, a także pracownicy Urzędu Gminy Dębno, Muzeum Okręgowego w Tarnowie – oddział Zamek w Dębnie.

W ćwiczeniach udział wzięli z ramienia Policji: Komendant Powiatowy Policji w Brzesku Mirosław Moryl, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Brzesku Paweł Matura, z Państwowej Straży Pożarnej: Zastępca Komendanta PSP w Brzesku Piotr Słowiak, Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Brzesko Janusz Potera, Kierownik Sekcji ds. Kontrolno-Rozpoznawczych PSP w Brzesku Władysław Świder, oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Andrzej Szpunar i Kierownik Muzeum Zamku w Dębnie Krystyna Gurgul.

Obserwatorami  ćwiczenia byli: Kierownik Oddziału Spraw Obronnych Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW w Krakowie Katarzyna Kiwior, Inspektor Wojewódzki  w Oddziale Spraw Obronnych Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego MUW w Krakowie Robert Łagosz, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zarządzania Kryzysowego SP w Brzesku Mieczysław Hałasa.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast