Don't Miss
Home » Region » Ćwiczenia przygotowujące do tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej

Ćwiczenia przygotowujące do tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej

W poniedziałek 29 października br. na terenie Małopolski, odbędą się ćwiczenia przygotowujące do tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej. Funkcjonariusze Straży Granicznej przygotowują się w ten sposób do Konferencji Klimatycznej COP 24 zaplanowanej na początek grudnia.

Ćwiczenia prowadzone przez funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej odbędą się w wytypowanych, byłych przejściach granicznych z Republiką Słowacką. Strażnicy graniczni w godzinach 15:00 do 22:00, będą prowadzić rzeczywiste czynności kontrolne wobec uczestników ruchu drogowego oraz towarów przewożonych przez granicę, na kierunku wjazdowym do Polski. Kontrola będzie prowadzona w sposób wyrywkowy, inaczej niż na granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Ćwiczenia nie spowodują utrudnień w ruchu drogowym.

W zaplanowanej w dniach 3-14 grudnia Konferencji Klimatycznej COP24 w Katowicach, uczestniczyć będzie ponad 30 tysięcy osób z niemal 200 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych, środowisk naukowych oraz przedstawiciele biznesu. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego, w okresie trwania konferencji planowane jest tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej na granicach wewnętrznych. Podobne rozwiązania były stosowane w Polsce podczas EURO 2012, COP19 w Warszawie w 2013 r., Szczytu NATO czy Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast