Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Ćwiczenia Renegade

Ćwiczenia Renegade

Informujemy, iż w dniach 6 – 8 czerwca odbędzie się ćwiczenie taktyczno-specjalne Renegade/Sarex-17/I przeprowadzane przez Dowództwo Sił Zbrojnych. W ramach tego ćwiczenia wdrożone zostaną epizody dotyczące naruszania przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Ćwiczenie oparte będzie na realnym przelocie samolotu, którego trasa przelotu nie jest znana.

W związku z powyższym ludność na trasie przelotu samolotu będzie ostrzegana przy użyciu syren alarmowych o zagrożeniu z powietrza.

W ramach tych działań pracownicy Zespołu ds. Obrony Cywilnej, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Urzędu Miejskiego w Brzesku mogą stać się adresatami informacji o przelocie wrogiego samolotu. Wówczas na terenie gminy zostaną uruchomione syreny alarmowe informujące o zagrożeniu z powietrza: ogłoszenie alarmu – sygnał akustyczny – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut;
odwołanie alarmu – sygnał akustyczny – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

_

Ireneusz Węglowski

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast