Don't Miss
Home » Wiadomości » Ćwiczenia „WRZOS 2014″ / Brzesko

Ćwiczenia „WRZOS 2014″ / Brzesko

18img_0190„W dniu 3 października 2014 r. przez teren miasta Brzeska przejeżdżał konwój Polskiego Czerwonego Krzyża eskortowany przez Policję. Konwojem składającym się z pięciu pojazdów poruszała się grupa 25 wolontariuszy PCK. Około godz. 13.00 kolumna przejeżdżając ulicą Szczepanowską w Brzesku w rejonie zalesionym została zaatakowana przez dywersantów. Ładunek pułapka wybuchł pod jednym z pojazdów. Autokar z wolontariuszami z PCK został ponadto ostrzelany przez członków uzbrojonej grupy, którzy następnie oddalili się w kierunku kompleksu leśnego. Policyjna grupa pościgowa udała się w pościg za dywersantami. Równocześnie prowadzone były działania ratownicze w miejscu unieruchomienia konwoju mające na celu udzielenie pomocy osobom poszkodowanym oraz uwolnienie ich z uszkodzonych pojazdów. Wyłączony z ruchu został fragment ulicy Szczepanowskiej na odcinku od ul. Bujaka do wiaduktu kolejowego przy ul. Bagiennej. Z uwagi na dużą liczbę osób poszkodowanych na miejscu zdarzenia rozwinięto punkt pomocy medycznej, gdzie lżej ranni byli opatrywani, natomiast ciężej ranni zaopatrzeni i przewiezieni do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego SP ZOZ w Brzesku.”

Powyższe zdarzenie oczywiście nie miało miejsca w rzeczywistości. Symulowana sytuacja zagrożenia życia stanowiła kanwę przeprowadzonych wspólnych ćwiczeń wszystkich służb pod nazwą „Wrzos 2014”.

Scenariusz zdarzenia przygotował dla miasta Brzeska Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Oddział Spraw Obronnych w Krakowie.
Działania były prowadzone przy udziale Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Brzesku, Zespołu ds. Obrony Cywilnej, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Wojskowych Gminy Brzesko, Zespołów Ratownictwa Medycznego w Brzesku, SP ZOZ w Brzesku, brzeskiej Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku, Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Brzeskiego. Działania podjęte podczas zdarzenia przebiegły zgodnie z założeniami.

Galeria zdjęć ==

==

SPZOZ BRZESKO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast