Nie przegap
Strona główna » Sport » Czchów. BASZTA FUTSAL CUP U-11

Czchów. BASZTA FUTSAL CUP U-11

W ramach już kilkuletniej współpracy MOKSiR „PIAST” CZCHÓW z sekcją FC POLSKA WIEN, tym razem w Czchowie został odbył się turniej zaprzyjaźnionych drużyn zawodników do lat 11. Na zaproszenie gospodarzy odpowiedziały ekipy: „Zostań Piłkarzem Poręba Spytkowska”, „Zubello Iwkowa” oraz „Orzełki Stróże”. Pomimo towarzyskiego charakteru turnieju, nie zabrakło sportowych emocji, każdy po cichu liczył na końcowe zwycięstwo. Pełna zaangażowania i poświęcenia rywalizacja zakończyła się sukcesem gości z Wiednia. Drugie miejsce przypadło grupie z Poręby Spytkowskiej, a najniższe miejsce na podium zajęła drużyna z Iwkowej. Drużyna Piasta Czchów zakończyła rywalizacje na 4 miejscu. Indywidualne wyróżnienia trafiły do: najlepszy zawodnik – Dawid Pokrzywa (ZUBELLO Iwkowa), najlepszy bramkarz – Maksymilian Grabarz (SP ZOSTAŃ PIŁKARZEM Poręba Spytkowska), król strzelców – Maksymilian Olejnik (FC POLSKA Wien). Pracujący od niedawna w klubie trener Marcin Manelski dał pograć wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, których na co dzień trenuje w sekcji orlików Piasta Czchów.

– Liczymy, że ten niełatwy sprawdzian będzie dla zawodników cenną lekcją i motywacją dla dalszej intensywnej pracy na zajęciach treningowych – mówi Jarosław Gurgul, Sekretarz Gminy Czchów. –  Na tle starszych, wyższych i silniejszych fizycznie przeciwników zawodnicy Piasta wykazali się dużą ambicją, zaangażowaniem i wolą walki, co napawa optymizmem przed kolejnymi meczami. Sam turniej wpisuje się w nasz pomysł na budowanie wizerunku aktywnej gminy Czchów. Dotyczy to zarówno organizacji różnorodnych form sportowego spędzania wolnego czasu jak i budowy odpowiedniej infrastruktury – kończy wypowiedź Jarosław Gurgul.

IB

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast