Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Czchów: Debata społeczna na temat zwalczania przemocy domowej

Czchów: Debata społeczna na temat zwalczania przemocy domowej

img_363719 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji przy Urzędzie Miejskim w Czchowie odbyła się debata społeczna poświęcona problematyce przemocy w rodzinie.

W spotkaniu wzięli udział m.in. mieszkańcy gminy Czchów, przedstawiciele Policji, samorządów oraz instytucji pomocowych. Debata społeczna miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i realnych oczekiwań społeczeństwa wobec instytucji działających na rzecz  zwalczania przemocy w rodzinie. Dyskusja pozwoliła na wymianę informacji między policją a mieszkańcami gminy Czchów o istniejących zagrożeniach. W ramach spotkania funkcjonariusz Komisariatu Policji w Czchowie przedstawił skalę zjawiska na terenie gminy. Głos podczas debaty zabrała również przedstawicielka Zespołu Interdyscyplinarnego, która omówiła działania pomocowe podejmowane w ramach procedury „Niebieskiej Karty”. W trakcie dyskusji mieszkańcy podkreślali jak ważna jest odpowiednia reakcja na przypadki przemocy. Uczestnicy uzyskali informacje, gdzie ofiara przemocy może się zgłosić i w jakim zakresie uzyskać potrzebną pomoc.

Spotkanie podsumował Komendant Powiatowy Policji w Brzesku podkreślając istotę wypracowania wspólnych rozwiązań z udziałem społeczeństwa oraz zasygnalizował, abyśmy nie przechodzili obojętnie wobec ludzkiej krzywdy.

KPP Bresko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast