Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Czchów: Debata społeczna na temat zwalczania przemocy domowej

Czchów: Debata społeczna na temat zwalczania przemocy domowej

img_363719 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji przy Urzędzie Miejskim w Czchowie odbyła się debata społeczna poświęcona problematyce przemocy w rodzinie.

W spotkaniu wzięli udział m.in. mieszkańcy gminy Czchów, przedstawiciele Policji, samorządów oraz instytucji pomocowych. Debata społeczna miała na celu zdiagnozowanie potrzeb i realnych oczekiwań społeczeństwa wobec instytucji działających na rzecz  zwalczania przemocy w rodzinie. Dyskusja pozwoliła na wymianę informacji między policją a mieszkańcami gminy Czchów o istniejących zagrożeniach. W ramach spotkania funkcjonariusz Komisariatu Policji w Czchowie przedstawił skalę zjawiska na terenie gminy. Głos podczas debaty zabrała również przedstawicielka Zespołu Interdyscyplinarnego, która omówiła działania pomocowe podejmowane w ramach procedury „Niebieskiej Karty”. W trakcie dyskusji mieszkańcy podkreślali jak ważna jest odpowiednia reakcja na przypadki przemocy. Uczestnicy uzyskali informacje, gdzie ofiara przemocy może się zgłosić i w jakim zakresie uzyskać potrzebną pomoc.

Spotkanie podsumował Komendant Powiatowy Policji w Brzesku podkreślając istotę wypracowania wspólnych rozwiązań z udziałem społeczeństwa oraz zasygnalizował, abyśmy nie przechodzili obojętnie wobec ludzkiej krzywdy.

KPP Bresko

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast