Nie przegap
Strona główna » Kultura » Czchów: Impreza integracyjna uczestników projektu

Czchów: Impreza integracyjna uczestników projektu

SONY DSCW czwartek 29 sierpnia Stadion Miejski w Czchowie zapełnił się Uczestnikami Projektu „Jesteśmy najlepsi” wraz z osobami z ich otoczenia oraz ich dziećmi, które licznie przybyły, aby wziąć udział w Imprezie Integracyjnej i skorzystać z przygotowanych dla nich atrakcji.

Po krótkiej lekcji bezpieczeństwa na drodze oraz w pojeździe, którą przeprowadził instruktor nauki jazdy, rozpoczęła się zabawa na całego. Oprawę artystyczną przygotowało Stowarzyszenie SURSUM CORDA z Nowego Sącza. Dzieci miały do dyspozycji dmuchany zamek do skakania, zjeżdżalnię dla maluszków a także największą dmuchaną zjeżdżalnię „Wyspa skarbów”. Oprócz animacji ruchowych najmłodsi mogli nauczyć się jak tworzyć figury z balonów oraz skorzystać z malowania twarzy a tym samym wcielić się w bohatera ulubionej bajki. Nie zabrakło licznych konkursów z nagrodami, tj. przeciąganie liny, wyścigi na nartach indiańskich, szczudłach oraz z taczkami, a także śpiewanie piosenek czy mówienie wierszy. O dobrą zabawę i bezpieczeństwo najmłodszych dbało 9 wolontariuszy ze Stowarzyszenia SURSUM CORDA, dzięki którym uśmiech widniał na twarzy każdego dziecka. Podczas gdy pociechy biegały rozradowane po Stadionie, ich rodzice mogli usiąść przy przygotowanych stolikach, lepiej się poznać, wymienić wrażenia związane z uczestnictwem w projekcie a także delektować się kiełbaską z grilla. Wydarzenia tego typu zapobiegają zjawisku wykluczenia społecznego, pozwalają wyjść z domu, oderwać się od obowiązków dnia codziennego oraz pokazują, że działania projektowe to nie tylko edukacja.

Impreza zorganizowana została przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Świadczeń Rodzinnych w Czchowie w ramach realizacji projektu systemowego pn. „Jesteśmy najlepsi” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013.

Galeria zdjęć <<<

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast