Don't Miss
Home » Sport » Czchów. Kolejna edycja halowej ligi już za nami

Czchów. Kolejna edycja halowej ligi już za nami

Tradycyjnie już w okresie zimowym hala sportowa w Czchowie była miejscem sportowej rywalizacji w ramach Czchowskiej Ligi Futsalu. Dzięki  determinacji  organizatorów rozgrywek : Piotra Nakielnego i Pawła Ciury odbyła się już czternasta edycja rozgrywek, która zgromadziła tym razem 10 drużyn. Do rywalizacji przystąpiły ekipy z Czchowa: (Tymon Tymowa, Temida Złota, Tim Auto Czchów), Iwkowej oraz Zakliczyna. Rozgrywki przebiegały pod znakiem wyrównanej rywalizacji. Kilka niespodzianek w trakcie rozgrywanych kolejek ligowych sprawiło, że walka o końcowy sukces toczyła się do ostatniego meczu. Dopiero starcie ekipy Akropolu z Joga Bonito  wyłoniło zwycięzcę ligi. Drużyna Akropolu nie pozwoliła odebrać sobie końcowego sukcesu i po wygranej 3:0 zapewniła sobie piąty, kolejny triumf. Na najniższym podium stanęła drużyna Tymon Tymowa. Jest to spory sukces ekipy rywalizującej w na co dzień w lidze piłkarskiej na trawiastych boiskach. Po dekoracji medalami i przekazaniu pucharów za sukcesy drużynowe wręczono także indywidualne nagrody:

-najwartościowszy zawodnik Damian Cebula ( Akropol),

-najlepszy zawodnik Tomasz Pawłowski (Joga Bonito),

-najlepszy bramkarz Bartosz Grzesicki (Tymon Tymowa).

– Cieszy fakt, że dzięki społecznemu zaangażowaniu organizatorów realizowane są takie sportowe przedsięwzięcia, które budują oferty spędzania wolnego czasu w okresie zimowym. Warto doceniać takie osoby,  takie pomysły, bo w czasach zabiegania za sprawami zawodowymi coraz trudniej o takie społeczne inicjatywy. Patrząc choćby na przykład z innych gmin okazuje się, że nawet posiadanie pełnego zaplecza sportowego, pięknych hal sportowych nie powoduje, że odbywają się tam cykliczne wydarzenia, realizowane w wolnym czasie dostępnym dla uczestników. Po raz kolejny okazuje się , że najważniejszy jest człowiek, jego podejście, zaangażowanie, chęć zrobienia czegoś więcej – mówi Jarosław Gurgul – Sekretarz Gminy.

um

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast