Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Czchów. Nie jest pewne czy Romowie zostaną na Sądecczyźnie – będzie odwołanie od wyroku

Czchów. Nie jest pewne czy Romowie zostaną na Sądecczyźnie – będzie odwołanie od wyroku

To nie koniec sprawy romskiej. Burmistrz Czchowa będzie odwoływał  się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Jak informowaliśmy, Sąd uznał, że samorządowiec nie mógł podjąć zarządzenia, aby do domu na terenie jego gminy nie mogła się wprowadzić kilkuosobowa romska rodzina.

Przypomnijmy samorządowcy z Limanowej kupili dom w Czchowie i chcieli tam przeprowadzić  romską rodzinę, która teraz mieszka w zrujnowanym budynku.

Szanuję wyrok sądu, ale się z nim nie zgadam, dlatego z prawnikami będziemy się od niego odwoływali – tak wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego komentuje Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Zaznacza, że wykrok nie jest prawomocny, co oznacza, że romska rodzina z Limanowej nadal nie może się wprowadzić do domu w Czchowie

Sąd uznał, że nie można mi zarzucić  ksenofobi czy rasizmu. Czekam na uzasadnienie. Na pewno będziemy się od tego wyroku odwoływali. Jeżeli Sad Najwyższy uzna, ze w tej sprawie nie jesteśmy stroną, to wyślę sprawę do Prokuratora Generalnego, żeby on rozstrzygnął spór czy może gmina prowadzić własną działalność na nie swoim terenie bez porozumienia z innym samorządem – dodaje.  Jeżeli samorządowcy złożą skargę Najwyższy Sąd Administracyjny będzie miał pół roku na rozstrzygnięcie sprawy.

Łukasz Wrona RDN

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast