Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Czchów. Nie jest pewne czy Romowie zostaną na Sądecczyźnie – będzie odwołanie od wyroku

Czchów. Nie jest pewne czy Romowie zostaną na Sądecczyźnie – będzie odwołanie od wyroku

To nie koniec sprawy romskiej. Burmistrz Czchowa będzie odwoływał  się od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Jak informowaliśmy, Sąd uznał, że samorządowiec nie mógł podjąć zarządzenia, aby do domu na terenie jego gminy nie mogła się wprowadzić kilkuosobowa romska rodzina.

Przypomnijmy samorządowcy z Limanowej kupili dom w Czchowie i chcieli tam przeprowadzić  romską rodzinę, która teraz mieszka w zrujnowanym budynku.

Szanuję wyrok sądu, ale się z nim nie zgadam, dlatego z prawnikami będziemy się od niego odwoływali – tak wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego komentuje Marek Chudoba, burmistrz Czchowa. Zaznacza, że wykrok nie jest prawomocny, co oznacza, że romska rodzina z Limanowej nadal nie może się wprowadzić do domu w Czchowie

Sąd uznał, że nie można mi zarzucić  ksenofobi czy rasizmu. Czekam na uzasadnienie. Na pewno będziemy się od tego wyroku odwoływali. Jeżeli Sad Najwyższy uzna, ze w tej sprawie nie jesteśmy stroną, to wyślę sprawę do Prokuratora Generalnego, żeby on rozstrzygnął spór czy może gmina prowadzić własną działalność na nie swoim terenie bez porozumienia z innym samorządem – dodaje.  Jeżeli samorządowcy złożą skargę Najwyższy Sąd Administracyjny będzie miał pół roku na rozstrzygnięcie sprawy.

Łukasz Wrona RDN

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast