Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Czchów: Nowe oblicze zbiorników wodnych w regionie

Czchów: Nowe oblicze zbiorników wodnych w regionie

Kraków, Wieliczka i Zakopane to niekwestionowani liderzy pod względem liczby odwiedzających. Jednak w Małopolsce jest znacznie więcej miejsc, które mogą zachwycać swoim urokiem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Wkrótce dołączą do nich sztuczne zbiorniki wodne, w otoczeniu których powstaną kolejne atrakcje – centra rekreacji i wypoczynku, ścieżki zdrowia, rowerowe i narciarstwa biegowego oraz punkty widokowe.

Dzięki rozstrzygnięciu konkursu na zagospodarowanie otoczenia zbiorników wodnych, finansowanego z RPO WM 2014-2020, inwestycje będą prowadzone w sąsiedztwie Klimkówki, Jeziora Dobczyckiego, Świnnej Poręby, Jeziora Rożnowskiego i Czchowskiego, a także w Przylasku Rusieckim.

– Z każdym rokiem przybywa osób, które odwiedzają Małopolskę. Coraz więcej z nich dociera do miejsc mniej popularnych, leżących poza utartymi szlakami. Konkurs, który właśnie rozstrzygnęliśmy ma sprawić, że nasze sztuczne zbiorniki wodne staną się ciekawą propozycją, szczególnie dla osób szukających aktywnych form wypoczynku – przekonuje wicemarszałek Stanisław Sorys dodając, że na realizację 27 zwycięskich projektów Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył ponad 100 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Za nieco ponad 2,5 roku zmieni się też sąsiedztwo Jeziora Rożnowskiego, o co zadbają gminy: Czchów, Łososina Dolna i Gródek nad Dunajcem. Tylko ta pierwsza otrzymała 6 mln zł dotacji z RPO WM 2014-2020 na to, aby w Czchowie powstało pole namiotowe i kamperowe wraz z zapleczem sanitarno-technicznym, a także strefa rekreacyjna, w której znajdzie się m.in. scena, boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, platforma wędkarsko-widokowa. Inwestycję uzupełni parking na 67 samochodów. Gmina Łososina Dolna zadba o otoczenie jeziora w Tegoborzy, gdzie powstanie m.in. aleja sportu przeznaczona do jazdy na wrotkach, rolkach, deskorolkach, do biegania i ogólnej rekreacji, a także ścianka wspinaczkowa, boisko do piłki nożnej, skatepark, tor rowerowy typu „pumptrack”, plac zabaw i wodny plac zabaw dla dzieci oraz ścieżka zdrowia z siłownią na świeżym powietrzu. Całość uzupełnią miejsca piknikowe, altany grillowe i mała architektura. Na realizację tego zadania gmina otrzymała ponad 4,7 mln zł. Natomiast 8,7 mln zł dofinansowania trafi do gminy Gródek nad Dunajcem, co pozwoli na inwestycje w w samym Gródku nad Dunajcem oraz w Bartkowej-Posadowej.

 

Lista wszystkich projektów, które otrzymały dofinansowanie <==

Gmina Czchów

Nazwa projektu „Zagospodarowanie otoczenia Jeziora Rożnowskiego Gmina Czchów – pakiet 3-odcinek 2 i 4”

Wartość projektu – 7 999 277,28 zł

Kwota dofinansowania – 5 994 629,28 zł

malopolska.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast