Don't Miss
Home » Sport » Czchów tenisem stoi

Czchów tenisem stoi

Zajęcia z tenisa stołowego w gminie Czchów prowadzone są od 2014 roku, a ich uczestnicy osiągają coraz to lepsze wyniki. Sezon 2017/2018 jest szczególnie wymagający dla tenisistów, ponieważ sekcja przystąpiła do profesjonalnych rozgrywek tenisa stołowego organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego (PZTS). Są to Wojewódzkie Turnieje Klasyfikacyjne (WTK) oraz mecze ligowe (5 liga). Zawodnicy posiadają licencje klubowe, zdobywają nowe doświadczenie, biorą udział w turniejach organizowanych dla zawodowców. Czchowska drużyna biorąca udział w rozgrywkach ligowych jest jedną z najmłodszych (nie tylko dlatego, że powstała we wrześniu br., ale także dlatego, że uczestnicy są wiekowo najmłodsi). Obecny zespół odnoszący liczne sukcesy pozwala z wielkim optymizmem patrzeć w przyszłość, a jest się czym pochwalić. Czchów staje się silnym ośrodkiem na pingpongowej mapie województwa, m. in.:
10 września 2017 r. – Patrycja Brzęk zajęła 11 miejsce w WTK młodziczek – Kraków, 16 września 2017 r. – Kajetan Kanownik zajął 9 miejsce WTK Żaków – Kraków, 17 września 2017 r. – Patrycja Brzęk zajęła 13 miejsce, a Magdalena Brzęk 20 miejsce w WTK Kadetów – Kraków

Gra w lidze, udział w licznych turniejach i zawodach to atuty, którymi szczyci się sekcja tenisa stołowego. Ponadto podopieczni sekcji reprezentują swoje szkoły na zawodach szkolnych, gminnych, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich.

W historii gminy Czchów jeszcze nigdy nie było profesjonalnej sekcji tenisa stołowego z drużyną w lidze zawodowej, dlatego prowadzący zajęcia są dumni i cieszą się, że mogą zapisać się na kartach historii sportu lokalnego.

Mateusz Malik – Trener sekcji tenisa stołowego MOKSiR Piast Czchów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast