Don't Miss
Home » Wiadomości » Czchowskie gimnazjum w nowej siedzibie

Czchowskie gimnazjum w nowej siedzibie

Od 1 września młodzież uczęszczająca do czchowskiego gimnazjum uczy się w nowej siedzibie.

Po długich staraniach i rozmowach czchowskie gimnazjum przeniosło się do nowej siedziby, która od nowego roku szkolnego mieścić się będzie w budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w tej miejscowości. Rozmowy na ten temat pomiędzy władzami miasta i władzami powiatu trwały od dłuższego czasu. Stary budynek gimnazjum wymagał coraz większych nakładów na remonty potrzebne do tego, aby szkoła mogła normalnie funkcjonować. Rozwiązaniem okazała się możliwość przeprowadzki do gmachu ZSP. Szkoła przed laty była budowana wspólnymi siłami gminy i powiatu. W tej chwili zarządzana jest przez powiat. Na początku działalności uczyło się w niej ponad sześciuset uczniów. W tej chwili, w czasach niżu demograficznego jest ich około czterystu. W związku z tym nie wszystkie pomieszczenia były wykorzystywane. Stworzyło to szansę dla gimnazjum, aby przenieść działalność do tego budynku. Dla gimnazjalistów to szansa na naukę w nowoczesnych warunkach, w jasnych i przestronnych salach. To także możliwość odbywana lekcji wychowania fizycznego w dużej i nowoczesnej hali sportowej bez potrzeby długiej wędrówki do niej.

Aby jednak tak się stało władze Czchowa i Starostwa Brzeskiego przebyły długą i trudną drogę podczas wielu rozmów na ten temat. Jednak wszystko dobre co dobrze się kończy i nie wnikając w szczegóły możemy razem się teraz cieszyć, że młodzież rozpoczęła nowy rok szkolny w nowej siedzibie. Jest to kolejny sukces władz Czchowa, które najwyraźniej stawiają na rozwój szkolnictwa, dbając w ten sposób o przyszłość swoich najmłodszych mieszkańców.
Przypomnijmy, że w tym roku kalendarzowym na mapie szkolnej czchowskiej gminy między innymi pojawiły się nowe sale sportowe przy szkołach w Złotej, Domosławicach i Tworkowej. Początek roku szkolnego to także inauguracja działalności szkoły muzycznej w Domosławicach, co znacznie poszerza ofertę edukacyjną czchowskiej edukacji.

Relacja audio:

 

IB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast