Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Damy radę – nasz Bóg jest silny! / TGN

Damy radę – nasz Bóg jest silny! / TGN

Pielgrzymi opuścili już Tarnów. Zmierzają do Szczepanowa i Zabawy…

Około godz. 8.30 grupy pielgrzymkowe zaczęły opuszczać Plac Katedralny.

– Wzorem dla was niech będzie Maryja, która niesie innym Jezusa. Do tego wzywa was druga część hasła tegorocznej pielgrzymki „Idźcie i głoście”. Mówcie, że życie z Jezusem jest piękne – mówił do pątników bp Jeż.

Każda grupa otrzymała na drogę od bp. Jeża księgę ewangeliarza, a każdy pielgrzym Pismo św.

– To jest księga życia, zawiera mądrość życia doczesnego i wiecznego. Uczy, jak żyć na tym świecie, prowadzi do wieczności – dodawał biskup.

Głównym elementem pielgrzymiego dnia będzie poznawanie Pisma św. metodą lectio divina. W lekturze Biblii będzie pomagał pątnikom ks. dr hab. Piotr Łabuda, tarnowski biblista, inicjator Radiowo – Internetowego Studium Biblijnego.

– W czasie naszego pielgrzymowania będziemy chcieli codziennie wsłuchiwać się w wybrane teksty z Ewangelii św. Łukasza. Zrobimy to w czterech krokach. Najpierw postaramy się dokładnie przeczytać tekst i zapoznać się z tajemnicą dnia. Drugim krokiem będzie zastanowienie się nad sobą i swoim życiem w świetle przeczytanego słowa. Krok trzeci to modlitwa – uwielbienia, dziękczynienia, przebłagania, prośby. A czwarty krok to moment ciszy, w trakcie której pozwolimy Bogu odpowiedzieć na naszą modlitwę. Są to tak zwane cztery kroki w pobożnym czytaniu Pisma św. – przeczytać, zastanowić się, pomodlić i dać Bogu czas, aby mógł w nas działać – wyjaśnia ks. Łabuda.

Tekstem do rozważania w pierwszym dniu pielgrzymki będzie tekst o zwiastowaniu Najświętszej Maryi Pannie.

Pierwszego dnia wędrówki pielgrzymi z części A przejdą odcinek ponad 28 kilometrów z Tarnowa do miejscowości w parafii Szczepanów. Z kolei pielgrzymi z części B, po wspólnym wymarszu ze stolicy diecezji, zatrzymają się na nocleg w parafii Zabawa po przejściu ponad 23 kilometrów.

Galeria zdjęć TGN – Grupa nr 8 <==

Galeria zdjęć informator Brzeski – Grupa nr 8 <==

Zbigniew Wielgosz / TGN

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast