Nie przegap
Strona główna » Region » Dawid Mazurek i Krystian Wójcik uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni wśród finalistów Olimpiady Logistycznej

Dawid Mazurek i Krystian Wójcik uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bochni wśród finalistów Olimpiady Logistycznej

W organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu olimpiadzie wzięło udział 8745 uczniów z 284 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Do finału dotarło 62 uczestników reprezentujących 46 szkół, wśród nich znaleźli się Dawid i Krystian zajmując kolejno 39 i 59 miejsce.

Znalezienie się uczniów Mechanika w tym elitarnym gronie najlepszych logistyków w kraju, niezależnie od zajętych przez nich miejsc jest sukcesem  przede wszystkim ich samych, ale również nauczycieli i całej szkoły.

Gdy rozpoczynaliśmy Olimpiadę Logistyczną nie spodziewałem się, że zainteresuje ona tylu młodych ludzi. Poziom Olimpiady z roku na rok rośnie, a w ocenie nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych w tym roku zagadnienia, z którymi musieli borykać się uczniowie były szczególnie trudne. Tym bardziej się cieszę, że uczniowie tak znakomicie sobie z nimi poradzili – powiedział podczas uroczystej gali X Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej profesor Andrzej Korzeniowski, rektor Wyższej Szkoły Logistyki.

O poziomie wiedzy uczniów najlepiej świadczył moment, gdy podczas uroczystej gali Aleksander Niemczyk, prezes GS1 Polska, głównego sponsora olimpiady, zapytał kiedy i gdzie po raz pierwszy na świecie zeskanowano w sklepie pierwszy towar. Odpowiedź, rok 1974 w Stanach Zjednoczonych, padła z sali błyskawicznie.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się w zawodzie technik spedytor i technik logistyk. Olimpiada ta stała się nie tylko polem rywalizacji o laur najlepszego młodego logistyka, ale także źródłem informacji dla dyrekcji szkół, rad pedagogicznych i nauczycieli odnośnie procesu kształcenia w zawodach technik spedytor i technik logistyk oraz jego efektów.

Kierunek Technik logistyk powstał w ZS Nr 1 w roku szkolnym 2012/13. Początki były skromne, ponieważ pierwsza klasa liczyła jedynie 13 osób. Przez te lata kierunek bardzo się rozwinął i z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, nie tylko wśród mężczyzn, ale ostatnio również wśród kobiet. Na przełomie 5 lat szkołę ukończyło 96 logistyków, natomiast w bieżącym roku szkolnym kształci się już 102 uczniów.

Gratulacje i słowa uznania należą się przede wszystkim Dawidowi i Krystianowi, za ich ciężką pracę, ambicje i zaangażowanie, ale również promocję naszego pięknego powiatu. Gratuluję rodzicom, nauczycielom i dyrekcji, dzięki którym te osiągnięcia są możliwe – podsumowuje starosta bocheński Ludwik Węgrzyn.

Galeria zdjęć <<<

sp

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast