Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dębińskie konkursy – II edycja

Dębińskie konkursy – II edycja

banner konkursy WójtaWójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski już po raz drugi jest organizatorem dwóch konkursów, w których zwyciężyć mają zwykli-niezwykli ludzie – niosący bezinteresowną pomoc, skromni, hojni i otwarci na drugiego człowieka, realizujący swoje pasje. „Dębowe Serce” i „Dębińskie Pasje” są konkursami w których mieszkańcy gminy wskażą ludzi z pasją i z wielkim sercem.

– Z reguły jest tak, że nagrody, wyróżnienia i splendory spływają na znanych artystów, działaczy i wyróżniających się społeczników. Nasze konkursy, skupiają się na poszukiwaniu ludzi działających na rzecz swoich lokalnych społeczności, pomagającym mieszkańcom, ale robiących to bez rozgłosu, z potrzeby serca. Teraz jest okazja, aby im za to podziękować – mówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Kandydatów mogą zgłaszać wszyscy – mieszkańcy gminy, organizacje pozarządowe, organy administracji samorządowej. Wypełniony formularz, zawierający uzasadnienie wyboru danej osoby należy złożyć osobiście lub przesłać na adres Urzędu Gminy, Wola Dębińska 240, 32-852 Dębno) do 15 października. Dodatkowych informacji udziela Magdalena Zychowicz–Gurgul, kierownik Referatu Funduszy, Promocji i Monitorowania Strategii (tel. 14 63 18 555).

– Zachęcam do zapoznania się z regulaminem konkursu.  Jestem przekonany, że niemal każdy z nas, czy to w rodzinie, czy w najbliższym sąsiedztwie, zna bohatera, którego zgłosić może do konkursu – dodaje wójt Wiesław Kozłowski.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku nagroda w konkursie „Dębowe Serce” trafiła do rąk Pana Kazimierza Mleczki z Łysej Góry. Pan Kazimierz jest przykładem człowieka, który pracę społeczną i wykonywane działania na rzecz innych, przedkłada nad uznanie i docenienie ze strony mieszkańców. Nagroda “Dębowe serce” została przyznana także za kultywowanie pamięci o miejscu i historii lotników “Liberatora” oraz zaangażowanie na rzecz sołectwa Łysa Góra, między innymi przy budowie sieci wodociągowej, gazociągowej, drogowej oraz elektryfikacji.

Tytuł „Dębińskie Pasje” przypadł w udziale: Panu Jerzemu Sacha – artyście – plastykowi, twórcy, działaczowi sportowemu, związanemu z Ludowym Klubem Sportowy, LKS „Kłos” Łysa Góra, którego działalność jest doskonałym przykładem zaangażowania dla młodych pokoleń. Podobnie jest w przypadku Pana Józefa Gawlika – jedynego w swoim rodzaju mistrza wyplatania łopołek, który swoimi pracami rozsławia Łoniową i Gminę Dębno. Wśród wyróżnionych w ubiegłym roku znalazła się również młoda osoba, Pani Edyta Pałucka, która z jednej strony stoi dopiero na początku swojej drogi artystycznej, ale potrafi każdym wykonaniem, każdą interpretacją udowodnić, że muzyka jest jej ogromną pasją.

Regulamin Nagrody “Dębowe Serce”
Wniosek nominacyjny o przyznanie Nagrody Wójta Gminy Dębno “Dębowe Serce”

Regulamin Nagrody “Dębińskie Pasje”
Wniosek nominacyjny o przyznanie Nagrody Wójta Gminy Dębno “Dębińskie Pasje”

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast