Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dębno: Darmowe szkolenia i Internet

Dębno: Darmowe szkolenia i Internet

interDarmowy internet dla kolejnych 100 osób – to najważniejszy efekt pozytywnie rozpatrzonego wniosku Gminy Dębno w sprawie dofinansowania II etapu projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dębno”. Na ten cel samorządowe władze gminy pozyskały 955 tys. zł. – To szczególnie atrakcyjna forma wsparcia, ponieważ dofinansowanie pokrywa koszty przedsięwzięcia w stu procentach – komentuje Marian Kurek, Sekretarz Gminy.

W sumie o wsparcie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka skorzystało 165 gmin, a ogólna wartość wsparcia wyniosła ponad 246 mln zl. Gmina Dębno znalazła się na 52. miejscu listy rankingowej uzyskując pomoc w wysokości 955 tys. zl.

Pieniądze te pozwolą na dostarczenie darmowego internetu przez okres pięciu lat do 100 gospodarstw domowych. Beneficjenci projektu za darmo wezmą udział w szkoleniach m.in. z obsługi komputera i internetu oraz otrzymają nieodpłatnie w użytkowanie wysokiej klasy sprzęt komputerowy.

Projekt adresowany jest m.in. do osób w wieku 50 lat i więcej mających dochód na 1 osobę w rodzinie nie większy niż 799 zł. Z oferty skorzystać mogą także niepełnosprawni ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym, jak również  gospodarstwa domowe, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 539 zł.

Realizacja projektu powinna nastąpić jeszcze w tym roku. – Mam nadzieję, że dzięki realizacji projektu w gminie nie będzie osób bez Internetu, a poprzez realizację projektu uda się zachęcić mieszkańców gminy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet, co zaoszczędzi im czas i pieniądze – podsumowuje Marian Kurek.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast