Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dębno: Darmowe szkolenia i Internet

Dębno: Darmowe szkolenia i Internet

interDarmowy internet dla kolejnych 100 osób – to najważniejszy efekt pozytywnie rozpatrzonego wniosku Gminy Dębno w sprawie dofinansowania II etapu projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Gminie Dębno”. Na ten cel samorządowe władze gminy pozyskały 955 tys. zł. – To szczególnie atrakcyjna forma wsparcia, ponieważ dofinansowanie pokrywa koszty przedsięwzięcia w stu procentach – komentuje Marian Kurek, Sekretarz Gminy.

W sumie o wsparcie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka skorzystało 165 gmin, a ogólna wartość wsparcia wyniosła ponad 246 mln zl. Gmina Dębno znalazła się na 52. miejscu listy rankingowej uzyskując pomoc w wysokości 955 tys. zl.

Pieniądze te pozwolą na dostarczenie darmowego internetu przez okres pięciu lat do 100 gospodarstw domowych. Beneficjenci projektu za darmo wezmą udział w szkoleniach m.in. z obsługi komputera i internetu oraz otrzymają nieodpłatnie w użytkowanie wysokiej klasy sprzęt komputerowy.

Projekt adresowany jest m.in. do osób w wieku 50 lat i więcej mających dochód na 1 osobę w rodzinie nie większy niż 799 zł. Z oferty skorzystać mogą także niepełnosprawni ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym, jak również  gospodarstwa domowe, w których dochód na jedną osobę nie przekracza 539 zł.

Realizacja projektu powinna nastąpić jeszcze w tym roku. – Mam nadzieję, że dzięki realizacji projektu w gminie nie będzie osób bez Internetu, a poprzez realizację projektu uda się zachęcić mieszkańców gminy do załatwiania spraw urzędowych przez Internet, co zaoszczędzi im czas i pieniądze – podsumowuje Marian Kurek.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast