Don't Miss
Home » Wiadomości » Dębno: Miasteczko już gotowe

Dębno: Miasteczko już gotowe

mast-rowMiasteczko rowerowe w Dębnie jest już po odbiorze technicznym. Nadzorujący inwestycję urzędnicy wizytujący obiekt w piątek, 8 sierpnia, nie mieli żadnych zastrzeżeń, co w praktyce oznacza zakończenie prac przy tej inwestycji. Trzeba jeszcze poczekać na decyzję  pozwolenia na użytkowanie i można będzie przekazać obiekt do dyspozycji mieszkańców gminy.
Obiekt znajdujący się przy wybudowanym niedawno parkingu, składa się z alejek rowerowych, przy których ustawione są znaki drogowe. W efekcie korzystający z placu mogą łączyć przyjemne z pożytecznym, ucząc się w praktyce przepisów ruchu drogowego. Przy placu ustawiono też ławki ze stolikami, przy których usiąść mogą np. opiekunowie dzieci. Na tej samej działce ulokowano także nieduży plac zabaw. Teren wyposażono również w stojaki na rowery.

Firma ze Starego Wiśnicza skorzystała z dobrych warunków pogodowych i sfinalizowała prace w wyznaczonym terminie. Przypomnijmy, że wskutek przetargu inwestycja kosztowała nieco ponad 234 tys. zł, ale gmina pokryła tylko część kosztów. Pozostałe sfinansowano w ramach projektu „Odnowa i rozwój wsi” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast