Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dębno – parking przed terminem

Dębno – parking przed terminem

Nieco wcześniej niż planowano zakończyły się prace przy budowie parkingu w Dębnie. Inwestycja wykonywana była w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

 W przetargu na wykonanie prac swoje oferty złożyło sześć firm. Najkorzystniejsza okazała się propozycja Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Usługowo- Handlowego „BRUK-TRAW” z Tarnowa, które swoją prace wyceniło na 139 tys. zł.  Z budżetu gminy Dębno pokryta została jedynie część kosztów, ponieważ 80 procent kosztów kwalifikowanych sfinansowana została z budżetu województwa.

 Wykonywane w czerwcu prace były drugim etapem inwestycji rozpoczętej jeszcze w roku ubiegłym. Objęły one m.in. plantowanie skarp i korony nasypów, umocnienie rowów korytkami żelbetowymi, wykonanie ścieżki z kostki brukowej, wykonanie nawierzchni bitumicznej, montaż ławek parkowych, sadzenie krzewów ozdobnych, wykonanie krawężników betonowych i oznakowania poziomego.

Pierwotnie zakładano, że zakończenie robót nastąpi do 16 lipca. Faktycznie dobra pogoda umożliwiła sfinalizowanie prac już wcześniej. W efekcie mieszkańcy mają już do dyspozycji w pobliżu kościoła, szkoły podstawowej i kompleksu boisk “Orlik” wygodny parking na kilkadziesiąt miejsc.

ug

Foto: Magdalena Zychowicz-Gurgul

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast