Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dębno – parking przed terminem

Dębno – parking przed terminem

Nieco wcześniej niż planowano zakończyły się prace przy budowie parkingu w Dębnie. Inwestycja wykonywana była w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

 W przetargu na wykonanie prac swoje oferty złożyło sześć firm. Najkorzystniejsza okazała się propozycja Przedsiębiorstwa Produkcyjno- Usługowo- Handlowego „BRUK-TRAW” z Tarnowa, które swoją prace wyceniło na 139 tys. zł.  Z budżetu gminy Dębno pokryta została jedynie część kosztów, ponieważ 80 procent kosztów kwalifikowanych sfinansowana została z budżetu województwa.

 Wykonywane w czerwcu prace były drugim etapem inwestycji rozpoczętej jeszcze w roku ubiegłym. Objęły one m.in. plantowanie skarp i korony nasypów, umocnienie rowów korytkami żelbetowymi, wykonanie ścieżki z kostki brukowej, wykonanie nawierzchni bitumicznej, montaż ławek parkowych, sadzenie krzewów ozdobnych, wykonanie krawężników betonowych i oznakowania poziomego.

Pierwotnie zakładano, że zakończenie robót nastąpi do 16 lipca. Faktycznie dobra pogoda umożliwiła sfinalizowanie prac już wcześniej. W efekcie mieszkańcy mają już do dyspozycji w pobliżu kościoła, szkoły podstawowej i kompleksu boisk “Orlik” wygodny parking na kilkadziesiąt miejsc.

ug

Foto: Magdalena Zychowicz-Gurgul

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast