Don't Miss
Home » Wiadomości » Dębno: Wolontariusze zebrali ponad 7 tys. zł

Dębno: Wolontariusze zebrali ponad 7 tys. zł

IMG_1372Kolejny rekord ustanowiono w tym roku podczas kwesty na cmentarzu parafialnym w Dębnie. Wolontariusze, wśród których nie brakowało osób pełniących funkcje publiczne, zebrali ponad 7 tys. zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację figury Chrystusa Frasobliwego.

Wynik tegorocznej kwesty to skutek hojności odwiedzających groby i zaangażowania wolontariuszy. Ludzie chętnie wspierali inicjatywę Stowarzyszenia Przyjaciół Zamku w Dębnie, a kwestujący poświęcili swój czas zbierając datki przez trzy dni – podkreśla Marian Kurek, jeden z inicjatorów i organizatorów kwesty.

W tym roku w rolę wolontariuszy wcieliło się blisko 40 osób czyli najwięcej w dotychczasowej historii kwesty w Dębnie. Wśród zbierających datki byli dyrektorzy szkół, radni, urzędnicy, sołtysi i pracownicy instytucji kultury. Datki do puszek zbierali 1, 2 i 3 listopada od g. 8 do 18. W sumie zebrali blisko 7100 zł, które w całości zostaną przeznaczone na renowacje pochodzącej z połowy XVIII wieku figury Chrystusa Frasobliwego stojącej zwykle nieopodal wejścia na cmentarz. W październiku tego roku trafiła do konserwacji, a na swoje miejsce powinna wrócić pod koniec miesiąca.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast