Don't Miss
Home » Wiadomości » Dębno – wysoko w drogowym rankingu

Dębno – wysoko w drogowym rankingu

Spore szanse na uzyskanie dofinansowania na modernizację drogi Doły – Łysa Góra ma Gmina Dębno. Na opublikowanej przez wojewodę małopolskiego wstępnej liście inwestycji, które mogą liczyć na wsparcie z budżetu państwa, droga ta znalazła się na piątym miejscu.

Lista obejmuje inwestycje przewidywane do dofinansowania w ramach Narodowego Programu Odbudowy Dróg Lokalnych zwanego popularnie „schetynówką”. Zgłoszona do tego programu droga gminna łącząca Doły z Łysą Górą okazała się propozycją na tyle dobrze uzasadnioną, że zasłużyła na piąte miejsce listy obejmującej blisko 30 pozycji. Przesądziło o tym zapewne relatywnie duże komunikacyjne znacznie tej drogi łączącej ze sobą dwie drogi powiatowe i stanowiącej alternatywną możliwość dojazdu także do dróg wojewódzkich. Dodatkowo droga ta mająca 1400 metrów długości charakteryzuje się stosunkowo wysokim natężeniem ruchu i ma spore znaczenia z punktu widzenia rozwoju obszarów wiejskich.

Z informacji opublikowanej na stronach Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że lista ma wstępny charakter. Wysoka pozycja w rankingu każe jednak wierzyć, że szansa na uzyskanie wsparcia przez Gminę Dębno jest duża. Ostateczny kształt listy zostanie opublikowany po rozpatrzeniu ewentualnych odwołań samorządów, które mają na to czas do 8 listopada.
W sumie na udzielenie dotacji w województwie małopolskim przeznaczono blisko 71,5 mln zł. W wyznaczonym terminie wpłynęło 57 wniosków na łączną kwotę blisko 51 mln zł, 22 projekty obejmują drogi powiatowe – na łączną kwotę ponad 25, zł, 35 projektów (niektóre odrzucono ze względów formalnych) obejmuje drogi gminne – na łączną kwotę blisko 25,2 mln zł.

ug

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast