Nie przegap
Strona główna » Religia » Dekanalne Spotkanie Róż Żywego Różańca

Dekanalne Spotkanie Róż Żywego Różańca

22 października 2012 roku, o godz. 1500 rozpocznie się Dekanalne Spotkanie Róż Żywego Różańca dekanatu szczepanowskiego.

Gospodarzem tego spotkania będzie Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Borzęcinie.

W roku 2012 obchodzimy 150. rocznicę narodzin dla nieba Pauliny Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca.

Paulina Jaricot (1799-1862) urodziła się i żyła Lyonie. Była najmłodszą z siedmiorga rodzeństwa w bogatej francuskiej, katolickiej rodzinie.

Służebnica Boża Paulina Jaricot (1799-1862) założyła Dzieło Rozkrzewiania Wiary, a potem Żywy Różaniec, aby duchowo i materialnie wspierać misjonarzy. Dzisiaj także naszą modlitwą i ofiarą możemy wspomóc misje i dzieło nowej ewangelizacji.   Powstałe w ten sposób Róże Żywego Różańca modliły się za misje, rozprowadzały misyjną prasę, broszury i wpierały misyjny fundusz. Żywy Różaniec rozprzestrzenił się bardzo szybko w Europie oraz innych częściach świata.

Róże Żywego Różańca istnieją do dziś, także w Polsce, gdzie liczą około miliona członków. Najczęściej nie znają swojej Założycielki ani celu, w jakim powstał Żywy Różaniec, ale są to najbardziej aktywne i rozmodlone grupy w parafiach. Stąd też w 150. rocznicę narodzin dla nieba Pauliny Jaricot dobrze by było, aby powróciły do swoich korzeni, poznały swoją Założycielkę i jej duchowość, a do wszystkich zanoszonych intencji dołączyły również te za misje.

==

Sebastian Szafrański / IB

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast