Nie przegap
Strona główna » Religia » Dni Jakubowe – święto całego miasta

Dni Jakubowe – święto całego miasta

Od 21 lipca do 25 lipca trwają Brzeskie Dni Jakubowe. Dni Jakubowe to wydarzenie o charakterze kulturalnym i religijnym. Impreza połączona jest z odpustem św. Jakuba Apostoła.

Święto zainaugurował w minioną sobotę koncert organowy, podczas którego wystąpił Wiesław Kaczor – nauczyciel i wykładowca w klasie organów w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie.

Niedziela upłynęła pod znakiem festynu rodzinnego. Na scenie ustawionej na rynku zaprezentowały się m.in. Ziarenka nadziei, a także o godzinie 17.00 wystąpił hip-hopowy zespół ewangelizacyjny – Arkadio. Liczne konkursy, gry i zabawy, które cieszyły się  zainteresowanie nie tylko ze strony dzieci, ale i dorosłych uczestników poprowadzili wodzireje z ImpraTeam Brzesko. Organizację imprezy wsparli sponsorzy – wśród nich m.in. UM w Brzesku.

W najbliższą środę – 25 lipca – z racji święta patrona parafii i miasta odbędą się główne uroczystości odpustowe. Suma odpustowa odbędzie o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył Arcybiskup Jan Pawłowski, Nuncjusz Apostolski w Kongo i Gabonie. Po Mszy św. w procesji z Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami św. Jakuba przejdziemy wokół Rynku.  W procesji pójdą także dzieci sypiące kwiatki, chłopcy z dzwonkami a mieszkańcy poniosą feretrony i poczty sztandarowe szkół, organizacji i zakładów pracy.

IB /jakub.bwi.pl Foto-Olczak

1 komentarz

  1. “Na scenie ustawionej na rynku zaprezentowały się m.in. Ziarenka nadziei, schola „Liberi Sancti Jacobi”, a także zespół Emmanuel. ” bylem tam caly dzien i widzialem tylko ziarenka nadziei 😉 wezcie to zmiencie bo sciema jak nic 😉

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast