Nie przegap
Strona główna » Religia » Dni Jakubowe – święto całego miasta

Dni Jakubowe – święto całego miasta

Od 21 lipca do 25 lipca trwają Brzeskie Dni Jakubowe. Dni Jakubowe to wydarzenie o charakterze kulturalnym i religijnym. Impreza połączona jest z odpustem św. Jakuba Apostoła.

Święto zainaugurował w minioną sobotę koncert organowy, podczas którego wystąpił Wiesław Kaczor – nauczyciel i wykładowca w klasie organów w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie oraz w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie.

Niedziela upłynęła pod znakiem festynu rodzinnego. Na scenie ustawionej na rynku zaprezentowały się m.in. Ziarenka nadziei, a także o godzinie 17.00 wystąpił hip-hopowy zespół ewangelizacyjny – Arkadio. Liczne konkursy, gry i zabawy, które cieszyły się  zainteresowanie nie tylko ze strony dzieci, ale i dorosłych uczestników poprowadzili wodzireje z ImpraTeam Brzesko. Organizację imprezy wsparli sponsorzy – wśród nich m.in. UM w Brzesku.

W najbliższą środę – 25 lipca – z racji święta patrona parafii i miasta odbędą się główne uroczystości odpustowe. Suma odpustowa odbędzie o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył Arcybiskup Jan Pawłowski, Nuncjusz Apostolski w Kongo i Gabonie. Po Mszy św. w procesji z Najświętszym Sakramentem oraz relikwiami św. Jakuba przejdziemy wokół Rynku.  W procesji pójdą także dzieci sypiące kwiatki, chłopcy z dzwonkami a mieszkańcy poniosą feretrony i poczty sztandarowe szkół, organizacji i zakładów pracy.

IB /jakub.bwi.pl Foto-Olczak

1 komentarz

  1. “Na scenie ustawionej na rynku zaprezentowały się m.in. Ziarenka nadziei, schola „Liberi Sancti Jacobi”, a także zespół Emmanuel. ” bylem tam caly dzien i widzialem tylko ziarenka nadziei 😉 wezcie to zmiencie bo sciema jak nic 😉

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast