Nie przegap
Strona główna » Religia » Do widzenia Dzieciątko!

Do widzenia Dzieciątko!

W niedzielę 28 stycznia 2017 r. w sanktuarium św. Stanisława BM odbyło się tradycyjne „pożegnanie żłóbka”.

Tradycyjnie przed 2 lutym w sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie odbyło się wspólne kolędowanie, czyli „pożegnanie żłóbka”.

Całe spotkanie poprowadził ks. prał. Władysław Pasiut, który przypomniał zebranym w świątyni historie powstania oraz autorów wielu kolęd i pastorałek.

Przed publicznością zaprezentował się dziecięcy zespół Oremus, chór sanktuaryjny ze Szczepanowa. Oba zespoły prowadzi Wojciech Oleksyk, organista w Szczepanowie.

Gościem wspólnego kolędowania były chór mieszany z par. pw. Matki Bożej Częstochowskiej z Brzeska – Słotwiny, który zaprezentował obrzęd kolędniczy. W szczepanowskim kościele pojawili się Żyd z turoniem, pasterze, królowie, aniołowie i Święta Rodzina. Nie zabrakło też diabła.

– Cieszę się, że możemy z roku na rok kultywować tradycję wspólnego kolędowania. W domach ona już zamiera, to choć w kościele się jeszcze pośpiewa – mówi pan Stanisław.

Zobacz galerię <==

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ /FOTO GOŚĆ 

 Video Tomasz Wójcik

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast