Don't Miss
Home » Region » Dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy

Dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Gmina Bochnia otrzymała 0,25 mln dofinansowania na budowę hali sportowej w Łapczycy. Pieniądze pochodzą ze środków Państwowego Funduszu Rehablilitacji Osób Niepełnosprawnych, będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego.

W Łapczycy trwa budowa pierwszej w Gminie Bochnia pełnowymiarowej hali sportowej. Z nowoczesnej infrastruktury będą mogli korzystać uczniowie z terenu całej Gminy Bochnia. Powstanie kompleksowa baza sportowa, która wprowadzi specjalną ofertę dla mieszkańców gminy, w tym dla osób niepełnosprawnych. Infrastruktura służyć będzie także młodym sportowcom, klubom sportowym i strażakom. W nowych obiektach będą odbywały się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, zawody i turnieje.

– Myślę, że to jeszcze nie koniec środków zewnętrznych jeżeli chodzi o to zadanie – powiedział wójt Marek Bzdek. – Cieszę się, że właśnie nasz projekt został wybrany do dofinansowania zarówno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki z którego pozyskaliśmy już 4 mln zł jak i przez Zarząd Województwa Małopolskiego. Wiem, że podobnych wniosków o dofinansowanie w obu instytucjach złożonych było bardzo dużo.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast