Don't Miss
Home » Wiadomości » Dołęga / Brzesko. Trwa śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów

Dołęga / Brzesko. Trwa śledztwo w sprawie nielegalnego składowania odpadów

Brzescy śledczy cały czas sprawdzają, kto na jedną z prywatnych działek przywiózł setki beczek wypełnionych chemikaliami. Prokuratorzy mają wątpliwości, czy zrobiła tylko jedna osoba, czy w procederze brało udział więcej podmiotów. Śledczy dodają, że sprawa jest rozwojowa.

Obecnie prokuratura szuka specjalistycznego laboratorium, którego pracownicy pobiorą próbki i  sprawdzą, czy zgromadzone w Dołędze chemikalia są niebezpieczne – Na chwilę obecną nie chce mówić o ofertach. Jest ich kilka. Nie ukrywam, że będzie to kosztowna ekspertyza – mówi Andrzej Leśniak, prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzesku.

Prokuratorzy zasłaniając się dobrem śledztwa nie wiele chcą mówić o całej sprawie. Według wstępnych ustaleń właściciel działki wynajął ją mieszkańcowi  Katowic i to on miał składować tam odpady. Teraz śledczy poddają to pod wątpliwość – Nie wiadomo czy ta osoba odpowiada za składowanie tych odpadów, czy jest to większa liczba podmiotów – dodaje A. Leśniak.

Prokuratorzy cały czas przesłuchują też nowych świadków. 

IB

Fot. Maciej Mazur

Tykająca bomba ekologiczna w Dołędze – zdjęcia/film

Trwają kontrole nielegalnego wysypiska w Dołędze

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast