Don't Miss
Home » Wiadomości » Dołęga. Chemikalia zgromadzone na jednej z prywatnych działek są rakotwórcze!

Dołęga. Chemikalia zgromadzone na jednej z prywatnych działek są rakotwórcze!

Czy zgromadzone na działce w Dołędze chemikalia mogą zagrażać życiu i zdrowi ludziom? To bada prokuratura. Właśnie otrzymała raport przeprowadzony przez specjalistyczne laboratorium. Specjaliści orzekli, że są one rakotwórcze. Nadal nie wiadomo kto gromadził na działce tysiące beczek wypełnionymi niebezpiecznymi substancjami.

W opinii przygotowanej przez specjalistyczne laboratorium wyraźne napisano, ze substancje są niebezpieczne. – W tej chwili ta opinia jest analizowana w kontekście ewentualnego wpływu jakie te niebezpieczne substancje mogą mieć na życie i zdrowie ludzkie – mówi Andrzej Leśniak, Prokurator Rejonowy w Brzesku. Śledczy badają czy na przykład beczki w których składowane są chemikalia są szczelne i czy ciecz nie wycieka na zewnątrz. Nie na razie śledztwo toczy się w sprawie. Nikt nie usłyszał zarzutów.  Prokuratorzy rozmawiali z właścicielem działki. On jednak twierdzi, że teren wynajdą innej osobie. – Badamy naprawdę kto zorganizował tam to wysypisko – dodaje prokurator Leśniak. Prokuratorzy mają wątpliwości czy tylko jedna osoba odpowiada za to, że na jednej z prywatnych działek zgromadzono setki beczek z wypełnionymi chemikaliami. O szczegółach śledztwa nie chcą jednak mówić. Do usunięcia odpadów z nielegalnego wysypiska zobowiązany jest właściciel działki –  tak twierdzą władze Szczurowej i nalazły aby ten to zrobił.  Jednak jak do tej pory tego nie uczynił.

Tykająca bomba ekologiczna w Dołędze – zdjęcia/film

IB

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast