Don't Miss
Home » Wiadomości » Domosławice. Próbował przekupić policjantów

Domosławice. Próbował przekupić policjantów

policjaChciał ratować kolegę z opresji usiłując przekupić policjantów. Teraz i on poniesie konsekwencje prawne swojego zachowania.

W poniedziałek (20.10) tuż przed południem w Domosławicach (gm. Czchów) policjanci brzeskiej drogówki zatrzymują do kontroli drogowej kierującego renault espace. Powodem kontroli jest przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo siedzący za kierownicą 39-latek nie korzysta z pasów bezpieczeństwa, jego pasażer także nie. Podczas kontroli stanu trzeźwości kierującego, na urządzeniu do badania pojawia się czerwona dioda. Kiedy funkcjonariusze chcą przeprowadzić kolejne badania, kierujący nie jest już w stanie poprawnie je wykonać. Wtedy do „akcji” wkracza pasażer pojazdu. Widząc, że kolega może mieć problemy usiłuje przekupić policjantów. Ofiaruje pieniądze w zamian za „załatwienie” sprawy. Korupcyjne propozycje są dla policjantów niedopuszczalne, natychmiast o całej sprawie powiadamiają dyżurnego jednostki. Kierującemu renault zostaje pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymują mu uprawnienia do kierowania pojazdami, a samochód trafia na parking strzeżony. Konsekwencje prawne poniesie również jego kolega, który usiłował wręczyć korzyć majątkową policjantom. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast