Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dotacja na modernizację dróg transportu rolnego

Dotacja na modernizację dróg transportu rolnego

DSCF7595Ponad 200 tysięcy złotych wyda gmina Borzęcin na prace związane z modernizacją dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Stanie się to w dużej mierze przy udziale środków z Urzędu Marszałkowskiego, pozyskanych w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, w kwocie 100 tysięcy złotych. Dzięki temu zmodernizowane zostaną drogi transportu rolniczego o łącznej długości ponad 2 kilometrów. Prace będą prowadzone w miejscowościach Borzęcin oraz Przyborów i obejmą drogi: Dworskie II, Borowa etap II w Borzęcinie oraz Skotnik w Przyborowie.

To kolejne odcinki dróg rolnych, remontowane w najbardziej rolniczo wykorzystywanym terenie – mówi wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak. – Dlatego tak ważne jest nie tylko ich bieżące utrzymanie, ale też modernizacja, która ma na celu poprawę parametrów technicznych, a co za tym idzie ich przejezdności. Gmina Borzęcin w każdym roku realizuje prace z tym zakresem związane – dodaje gospodarz gminy.

Planowane w miejscowościach gminy prace polegać będą na wykonaniu, układanej dwuwarstwowo nawierzchni z klińca kamiennego, a w przypadku drogi Dworskie II w Borzęcinie dodatkowo wykonane zostanie obustronne odtworzenie rowów wraz z remontem przepustu. Termin zakończenia prac upływa 10 września br.

ug

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast