Don't Miss
Home » Wiadomości » Dotacja na wymianę kotłów dla Gminy Szczurowa – już podpisana

Dotacja na wymianę kotłów dla Gminy Szczurowa – już podpisana

W dniu 25.09.2018 r. w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie została podpisana kolejna dotycząca wymiany starych węglowych pieców, umowa z WFOŚiGW a Gminą Szczurowa na dofinansowanie zadania pn. „Ograniczenie niskiej emisji na terenie gminy Szczurowa poprzez wymianę niskosprawnych źródeł ciepła na nowoczesne kotły zasilane gazem” w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego” edycja 2018. Dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu w Krakowie w postaci dotacji wynosi 116 000,00 zł, koszt kwalifikowany zadania 266 240,00 zł.

W ramach inwestycji wymienionych zostanie kolejne 16 sztuk nieekologicznych, węglowych źródeł ciepła na nowoczesne kotły gazowe kondensacyjne, co pozwoli na redukcję emisji równoważnej w ilości 7 092,36 kg/rok.

Umowa ta jest kontynuacją projektu realizowanego wspólnie z 8 gminami z powiatu brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, dzięki którym zostanie wymienionych 55 starych pieców węglowych na piece gazowe oraz 100 piecy z projektu realizowanego z tymi samymi gminami ale tylko na piece nowej generacji węglowe i pelet zgodne z dyrektywą ekologiczną. Warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji jest pozytywny wynik z przeprowadzonych ocen energetycznych które zleca Urząd Marszałkowski w Krakowie. W Gminie Szczurowa wykonano już ok. 80% tych audytów w 110 budynkach i na obecną chwilę podpisano 62 umowy z mieszkańcami. Pozostałe 20% audytów zostanie wykonanych do końca listopada tego roku.

ug

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast