Nie przegap
Strona główna » Sport » Dotkliwe kary dla działaczy sportowych z Gminy Brzesko

Dotkliwe kary dla działaczy sportowych z Gminy Brzesko

Dotkliwe kary na działaczy sportowych z Gminy Brzesko nałożył Wydział Dyscypliny Tarnowskiego Okręgu Piłki Nożnej. W trakcie posiedzenia w dniu 6 lipca 2017 r. za nieuczciwe zachowanie mające wpływ na wynik meczu działacze klubów Strażak-Mokrzyska oraz LKS Olimpia Bucze otrzymali dotkliwe kary finansowe na poziomie od 2000 do 5000 zł, oraz zakaz pełnienia funkcji sportowych na okres od 2 do 5 lat. Ta ostatnia kara jest chyba najbardziej dotkliwa.

Dodatkowo pozbawiono drużynę seniorów LKS Olimpia Bucze w sezonie 2017/2018 – 10 punktów.

Kary zostały nałożone za mecz rozegrany w dniu 15 czerwca 2017 r. Mecz z dnia 15.06.2017 r. pomiędzy drużynami Olimpia Bucze – Strażak Mokrzyska wynik z boiska 1:4 został zweryfikowany jako obustronny walkower. Uzasadnienie: zgodnie z paragrafem 15 punkt 7 Regulaminu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dla IV Ligi i Klas Niższych w przypadku naruszenia przepisów przez obie drużyny zostaną one ukarane obustronnym walkowerem. Sprawa dotyczyła zmiany zawodnika dokonanej w 82 minucie w zespole Strażak Mokrzyska: zszedł Mularz Sebastian (zawodnik młodzieżowy) – wszedł Zachara Łukasz. W wyniku tej zmiany w drużynie Strażaka Mokrzyska od 82 minuty nie występowała regulaminowa liczba dwóch zawodników młodzieżowych, jednak w wyniku wpływu pism dotyczących ewentualnych nieprawidłowości powstałych w trakcie spotkania wynik meczu został zweryfikowany negatywnie.

Klub sportowy z Bucza ostatnio nie miał dobrej passy – dwa tygodnie wcześniej 6 jego zawodników w trakcie meczu otrzymało żółte kartki, a jeden z zawodników został zdyskwalifikowany na trzy mecze.

Kary dotknęły nie tylko działaczy sportowych, ale również członków Kolegium Sędziowskiego z Brzeska. Za dokonanie nieprawdziwego zapisu zdarzeń zgodnie z Regulaminem Dyscyplinarnym PZPN otrzymali kary dyskwalifikacji od 1 do 2 lat oraz w jednym przypadku zakaz pełnienia funkcji sportowych na okres 5 lat.

Rozumiemy, że piłka nożna to wielkie emocje dla osób które się w nią angażują, ale działacze i piłkarze powinni również pamiętać o tym, że takie zachowania nie przynoszą chluby w lokalnym środowisku…

Wyciąg z protokołu WYDZIAŁU DYSCYPLINY TOZPN <==

OZPN Tarnów / IB

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast