Nie przegap
Strona główna » Kultura » Dożynki Gminne

Dożynki Gminne

W najbliższą niedzielę, tj. 21. 08. 2011 odbędą się Dożynki Gminne, których tegorocznym gospodarzem będą Domosławice. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą Dożynkową w kościele parafialnym w Domosławicach. W ten sposób rolnicy podziękują Bogu za tegoroczne plony. Po mszy, barwny Korowód Dożynkowy poprowadzi Strażacka Orkiestra Dęta ze Złotej oraz Kapela z Biskupic Melsztyńskich.

Po godzinie 15.00, nastąpi oficjalne rozpoczęcie uroczystości, po czym Gospodarze imprezy przedstawią swój program artystyczny. Nieodłącznym elementem każdych Dożynek jest prezentacja żniwnych plonów przez Delegację Rolników, która będzie miała miejsce około godziny 16.00. Następnie na scenę wkroczą uczniowie z ZSiP z Domosławic, umilając swym występem czas zebranym gościom. Potem, nastanie czas zabawy i rozrywki dla dzieci, bowiem organizatorzy przygotowali dla nich bogaty program artystyczny, obfitujący w różnorakie gry i zabawy. Podczas trwania dożynek prowadzona będzie loteria fantowa, której punktem kulminacyjnym będzie losowanie nagrody głównej.

Muzyczne obchody tegorocznych Dożynek rozpoczną się około godziny 18.00, występem zespołów FORTIS z Gnojnika oraz ZESPOŁU REGIONALNEGO z Gwoźdźca. W kolejnym etapie swoje taneczne umiejętności zaprezentuje Zespół FUNKY DANCE. Nie lada gratką będzie mecz piłki nożnej: nauczyciele kontra rodzice. Szykują się wielkie emocje. W godzinach wieczornych rozpocznie się zabawa taneczna połączona z ciekawymi konkursami rekreacyjnymi. Serdecznie zapraszamy!

Plakat: dozynki2011

ug

Podobne artykuły

“%RELATEDPOSTS%”

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast