Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Dr Adam Smołucha tymczasowym dyrektorem szpitala

Dr Adam Smołucha tymczasowym dyrektorem szpitala

Adam Smołucha będzie tymczasowo kierował brzeskim szpitalem. Obowiązki przejął po Józefie Szczurek-Żelazko, która została powołana na stanowisko wiceministra zdrowia. Dr Smołucha do tej pory piastował funkcję zastępcy dyrektora szpitala do spraw lecznictwa. Jest specjalistą chorób wewnętrznych i geriatrii.

Doktor Adam Smołucha z brzeskim szpitalem związany jest od dwudziestu trzech lat. Wicedyrektorem placówki jest od dziesięciu. Jest także ordynatorem Oddziału Geriatrii, a także radnym Brzeska. Jak podkreśla, poradzi sobie z wszystkimi obowiązkami. Na jego barki spadło już kierowanie szpitalem podczas nieobecności Józefy Szczurek-Żelazko, która została posłem i podczas posiedzeń parlamentu nie było jej w pracy.

– Będzie to trudne, do tej pory nie było tak długiego okresu, w którym zastępowałem panią dyrektor. Było to najwyżej miesiąc czy dwa. Udawało się to pogodzić i mam nadzieję, że będzie tak dalej – dodaje dr Smołucha.

W pracy dyrektorowi Adamowi Smołusze będzie pomagał Marek Kapusta, który obecnie pełni funkcję wicedyrektora do spraw logistycznych.

– To przejściowe rozwiązanie – podkreśla Andrzej Potępa, starosta brzeski. Józefa Szczurek Żelazko, która została wiceministrem zdrowia poprosiła o półroczny urlop bezpłatny. Ten czas pozwoli na rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora szpitala. – Cała procedura potrwa kilka miesięcy– mówi starosta.

 

Łukasz Wrona

rdn.pl

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast