Don't Miss
Home » Wiadomości » Drogowe lato w gminie Dębno

Drogowe lato w gminie Dębno

IMG_0216-nJedne inwestycje są finalizowane, a kolejne się rozpoczynają – tak wygląda tegoroczne lato w Gminie Dębno pod względem inwestycji drogowych. Do użytku oddano właśnie kilka drobniejszych inwestycji, największa inwestycja jest w trakcie realizacji, a kolejne rozpoczną się wkrótce.

Zakończono już prace przy remontach niewielkich odcinków dróg w Niedźwiedzy (90m), w Maszkienicach, gdzie wybudowano tzw. mijankę oraz w Dębnie koło parkingu (30 m). W sumie wydano na to ponad 30 tys. zł.

Wkrótce rozpoczną się natomiast remonty kolejnych czterech odcinków dróg w Niedźwiedzy (120 metrów), w Dębnie koło bloków (130 m), w Łysej Górze „Na sady” (120 m) i w Dołach (120 m). Najtańsza z ofert złożonych w przetargu na te inwestycje opiewa na blisko 130 tys. zł. Prace mają być sfinalizowane do końca września, a koszty z nimi związane gmina pokryje w całości z własnego budżetu.

Inni przetarg, na realizację drogi żwirowej w Dołach o długości 1200 metrów, został już rozstrzygnięty. Prace kosztować będą 130 tys. zł, a koszty w połowie pokryją Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych oraz budżet gminy.

W trakcie realizacji jest największa inwestycja drogowa prowadzona obecnie na terenie Gminy Dębno, obejmujące modernizację drogi i budowę chodników na drodze powiatowej Dębno – Melsztyn. Jej wykonawcą jest wprawdzie powiat brzeski, ale Gmina Dębno współfinansuje inwestycję kwotą 950 tys. zł. Termin zakończenia robót wyznaczono w tym przypadku na koniec września tego roku.

ug

One comment

  1. tak wygląda bo wybory się zbliżają 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast