Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Drożej za przedszkole

Drożej za przedszkole

Podczas posiedzenia Rady Miejskiej 29 sierpnia radni podjęli uchwałę, której skutki będą bardzo ważne dla budżetu rodzin z małymi dziećmi, uczęszczającymi do przedszkola. W uchwale ustalono nową, wyższą opłatę za świadczenia udzielane przez przedszkola oraz oddziały przedszkolne przy szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzesko. Na dwudziestu głosujących radnych 19 było za i jeden przeciw.

Od 1 października tego roku rodzice i opiekunowie będą płacili 2 złote i 10 groszy za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu ponad ustawowe 5 godzin dziennie, którymi objęte są dzieci w wieku przedszkolnym. Radni przedłużyli termin płatności o pięć dni. Teraz opłaty będą wnoszone przez rodziców z dołu do 15 dnia każdego miesiąca. Na wniosek radnego Jarosława Sorysa sołtysa Jadownik, Rada wniosła do uchwały zapis mówiący o tym, że w szczególnych przypadkach burmistrz będzie mógł zwolnić rodziców i opiekunów z opłat. Ponadto opłata za kolejne dziecko, jeśli z rodziny będzie uczęszczało do przedszkola więcej niż jedno będzie wynosić 50% kwoty podstawowej.

Jak do tej pory przez ostatnie lata opłaty za przedszkole kształtowały się na niskim poziomie. Niestety w czasach, kiedy kryzys wkracza coraz mocniej w nasze życie taka sytuacja była nie do obrony. To bardzo trudna decyzja, która zapewne uderzy w finanse rodzin, ale decyzja konieczna jak przekonywali podczas posiedzenia Rady radni i przedstawiciele władz miasta. Być może osłodą będzie możliwość opłaty faktycznej ilości godzin przebywania dzieci w przedszkolach, a nie jak do tej pory kwoty za ilość godzin zadeklarowanych.


IB

1 komentarz

  1. A my rodziny skąd mamy nabrać tyle pieniędzy , najlepiej w biedaków uderzyć z kasą , może by radni obcięli swoje pensje i by nie było dziury w budżecie. Proponuję Radnym żeby się spotkali z Breivikiem.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast