Don't Miss
Home » Wiadomości » Drożej za przedszkole

Drożej za przedszkole

Podczas posiedzenia Rady Miejskiej 29 sierpnia radni podjęli uchwałę, której skutki będą bardzo ważne dla budżetu rodzin z małymi dziećmi, uczęszczającymi do przedszkola. W uchwale ustalono nową, wyższą opłatę za świadczenia udzielane przez przedszkola oraz oddziały przedszkolne przy szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Brzesko. Na dwudziestu głosujących radnych 19 było za i jeden przeciw.

Od 1 października tego roku rodzice i opiekunowie będą płacili 2 złote i 10 groszy za każdą rozpoczętą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu ponad ustawowe 5 godzin dziennie, którymi objęte są dzieci w wieku przedszkolnym. Radni przedłużyli termin płatności o pięć dni. Teraz opłaty będą wnoszone przez rodziców z dołu do 15 dnia każdego miesiąca. Na wniosek radnego Jarosława Sorysa sołtysa Jadownik, Rada wniosła do uchwały zapis mówiący o tym, że w szczególnych przypadkach burmistrz będzie mógł zwolnić rodziców i opiekunów z opłat. Ponadto opłata za kolejne dziecko, jeśli z rodziny będzie uczęszczało do przedszkola więcej niż jedno będzie wynosić 50% kwoty podstawowej.

Jak do tej pory przez ostatnie lata opłaty za przedszkole kształtowały się na niskim poziomie. Niestety w czasach, kiedy kryzys wkracza coraz mocniej w nasze życie taka sytuacja była nie do obrony. To bardzo trudna decyzja, która zapewne uderzy w finanse rodzin, ale decyzja konieczna jak przekonywali podczas posiedzenia Rady radni i przedstawiciele władz miasta. Być może osłodą będzie możliwość opłaty faktycznej ilości godzin przebywania dzieci w przedszkolach, a nie jak do tej pory kwoty za ilość godzin zadeklarowanych.


IB

One comment

  1. A my rodziny skąd mamy nabrać tyle pieniędzy , najlepiej w biedaków uderzyć z kasą , może by radni obcięli swoje pensje i by nie było dziury w budżecie. Proponuję Radnym żeby się spotkali z Breivikiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast