Don't Miss
Home » Region » Dwa dni międzynarodowych dyskusji medycznych w PWSZ w Tarnowie

Dwa dni międzynarodowych dyskusji medycznych w PWSZ w Tarnowie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie zaprasza do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej pod hasłem „Człowiek w zdrowiu i chorobie – promocja zdrowia, pielęgnowanie i rehabilitacja”. Impreza organizowana przez Instytut Ochrony Zdrowia PWSZ odbędzie się w dniach 26-27 października 2018 roku. Pierwsza, międzynarodowa edycja Konferencji, która odbyła się w 2016 r., stała na bardzo wysokim poziomie i spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska medycznego. Wcześniejsze cztery edycje (2008, 2010, 2012, 2014) miały zasięg ogólnopolski.

Bez względu na to, jak bardzo zmienia się świat, zdrowie człowieka pozostaje jedną z najwyższych wartości. Stanowi ono centrum zainteresowania lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów i nauczycieli wychowania fizycznego.

W każdej z tych profesji nadrzędnym celem jest dbałość o jakość życia oraz dążenie do wypracowania u pacjentów i podopiecznych przekonania o tym, że ich stan psychofizyczny w dużej mierze zależy od nich samych.

– Profesjonalizm w pracy zawodowej wymaga od nas (przedstawicieli wymienionych zawodów) ciągłego rozwoju, twórczych poszukiwań, dyskusji i doskonalenia umiejętności praktycznych. Najlepszą ku temu okazją są spotkania naukowe. Mamy nadzieję, że dwudniowe spotkanie w murach naszej Uczelni umożliwi Państwu wymianę myśli, nawiązanie nowych kontaktów i rozpoczęcie kolejnych projektów badawczych w międzyośrodkowych zespołach – mówi prof. dr hab. med. Jacek A. Pietrzyk, Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji.

Skalę przedsięwzięcia najlepiej oddaje liczba zaproszonych prelegentów i niezwykle szerokie spektrum poruszanych tematów. Organizatorzy zaplanowali bowiem ponad sto wystąpień, wykładów, prezentacji, dyskusji i pokazów.

Wśród nich odnaleźć można bardzo ciekawie zapowiadające się sesje tematyczne, poświęcone m.in. „edukacji prozdrowotnej w trosce o jakość życia pacjenta, „wsparciu osób z obniżoną sprawnością w dążeniu do niezależności życiowej”, „pielęgnowaniu i rehabilitacji w chorobach wieku rozwojowego”, czy różnym aspektom aktywności fizycznej.

Wszelkie informacje dotyczące Konferencji, w tym szczegółowy program znaleźć  w załączniku newslettera oraz pod internetowym adresem konferencji: konferencjaioz.pwsztar.edu.pl.

Program-szczegolowy-konferencji

pwsz

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast