Don't Miss
Home » Wiadomości » Dwa nowe stanowiska do resuscytacji noworodka w SP ZOZ w Brzesku

Dwa nowe stanowiska do resuscytacji noworodka w SP ZOZ w Brzesku

Brzeski szpital otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dwa urządzenia do resuscytacji noworodków – GE Healthcare „Panda”.  Zintegrowany zestaw do resuscytacji to podstawowe wyposażenie Oddziału Noworodkowego i sali porodowej.  Ogrzewane stanowisko resuscytacji umożliwia sprawne oczyszczenie dróg oddechowych noworodka, zastosowanie tlenoterapii, pomiar saturacji, ręczną wentylację i monitorowanie nowo narodzonego dziecka.

Wyposażenie Oddziału w nowoczesne urządzenia zapewni bezpieczny początek życia naszym małym pacjentom.

spzoz-brzesko.pl

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

 

One comment

 1. Jakie to ma znaczenie skoro Brzeski SOR nie przyjmuje dzieci??

  Takie oto pismo zostało skierowane do Dyrektora.
  Do Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzesku Pana Adama Smołucha
  dotyczy: Skarga na nie przyjęcie dziecka do zbadania na Szpitalny Oddział Ratunkowy
  W związku z zaistniałą sytuacją ostrego niewyjaśnionego bólu brzucha u mojego dziecka lat 7 składam oficjalną Skargę i proszę o wyjaśnienia dlaczego dnia 13 Sierpnia o godzinie 22:00 nie przyjęto nas na badanie i diagnozę pochodzenia bólu w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Brzesku i skierowano nas do lekarza opieki całodobowej w Brzeskim szpitalu jednocześnie informując nas że na SOR w Brzesku nie są przyjmowane dzieci.
  Stan faktyczny: dnia 13 Sierpnia o godzinie 19:00 mój syn zaczął czuć przeszywający ból w podbrzuszu. Po podaniu paracetamolu ból nie przechodził więc o godzinie 21:50 udaliśmy się na SOR w Brzesku celem pilnej diagnozy. Z uwagi na stan dziecka i ostry ból skierowaliśmy się do pielęgniarki SOR na przyjęcie, jednakże usłyszeliśmy się że dzieci na SOR w Brzesku nie są przyjmowane a tylko lekarz opieki całodobowej do którego nas skierowała może zdecydować o wezwaniu karetki i transporcie dziecka do Prokocimia lub innego wojewódzkiego Szpitala.
  Proszę o wyjaśnienie czy takie standardy w Brzeskim szpitalu są normalnymi procedurami i czy w poważnych przypadkach typu ostry wyrostek robaczkowy i sepsa nie jest w Brzeskim szpitalu wymagana pilna diagnoza na oddziale ratunkowym typu pobranie krwi i USG jamy brzusznej a dopiero potem decyzja o skierowaniu dziecka do innego Szpitala? Czy płacz dziecka z ostrego bólu brzucha nie jest wystarczającym powodem do zbadania przez lekarza dyżurnego?
  Czy skierowanie do opieki całodobowej przy ostrym bólu małego dziecka jest normalną praktyką w Brzeskim oddziale ratunkowym? Czy po to płacimy podatki a w Brzesku po to istnieje Oddział Dziecięcy aby po pierwsze pomagać a nie odsyłać nie zdiagnozowanego bólu?
  Lekarz opieki całodobowej wystawił skierowanie do „izby dziecięcej Szpitala wojewódzkiego w Tarnowie”. Na pytanie czy w przypadkach takiego bólu brzucha nie jest wymagana pilna analiza krwi i USG w tutejszym szpitalu nie uzyskałem odpowiedzi.
  Proszę o odpowiedź dlaczego w Brzeskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przy ostrym bólu brzucha nie są przyjmowane dzieci nawet do zbadania krwi i jak wygląda procedura w Brzeskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w takich przypadkach gdzie każda minuta w tym wieku dziecka ma ogromne znaczenie. Uważam że takie procedury względem dzieci są złamaniem praw pacjenta i działaniem na zagrożenie życia i zdrowia dziecka.
  Proszę również o odpowiedź o zakres wieku pacjentów jacy są przyjmowani w Brzeskim Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast