Don't Miss
Home » Wiadomości » Dwie 5-latki wyszły niepostrzeżenie z placu zabaw – postawiły „na nogi” służby ratunkowe

Dwie 5-latki wyszły niepostrzeżenie z placu zabaw – postawiły „na nogi” służby ratunkowe

Chwile strachu przeżyli rodzice 5-letnich dziewczynek, które nagle zniknęły z placu zabaw. Zaniepokojeni rodzice o pomoc zwrócili się do policjantów. Na szczęście poszukiwania nie trwały długo a dziewczynki całe i zdrowe szybko się odnalazły. Okazało się, że podczas zabawy postanowiły odwiedzić mieszkającą w pobliżu koleżankę. Nikomu nic nie mówiąc wymknęły się niepostrzeżenie z placu.

Wczoraj 12 lipca, przed godziną 16.00 brzescy policjanci odebrali zgłoszenie o zaginięciu dwóch 5-letnich dziewczynek w Brzesku. Do dyżurnego jednostki zadzwonił przestraszony ojciec prosząc o pomoc w poszukiwaniu córek. Dziewczynki bawiły się na placu zabaw i wystarczyła chwila, aby zniknęły z pola widzenia matki. Przerażona kobieta zaczęła je szukać w okolicy. Na miejsce zostali skierowani wszyscy policjanci pełniący w Brzesku służbę. Do poszukiwań dołączyli także strażacy. W takcie sprawdzania okolic do policjantów zadzwonił ojciec informując, że dziewczynki się odnalazły. Jak się okazało 5-latki podczas zabawy na placu zabaw postanowiły odwiedzić swoją koleżankę, mieszkającą w sąsiednim bloku. Nie mówiąc nic mamie wyszły niepostrzeżenie z placu. Wychodzące z bloku dziewczynki zauważyła ich babcia. Całe i zdrowe wróciły do swoich rodziców.

To już drugie tego typu zdarzenie w ostatnim czasie na terenie powiatu brzeskiego. Na szczęście oba miały szczęśliwy finał i zakończyło się jedynie na strachu opiekunów. Apelujemy do rodziców o czujność i rozwagę w opiece nad dziećmi.. Rodzice małego dziecka muszą być szczególnie wyczuleni, zwłaszcza, że nasze pociechy mają różne pomysły i często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń. Najlepiej, aby malucha mieć cały czas w zasięgu wzroku. Czasami wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić je z pola widzenia. Jak pokazują przypadki najczęściej kończy się na strachu, ale takie sytuacje naprawdę mogą zakończyć się tragicznie.

Kiedy zaginie dziecko…

Każdy kto jest rodzicem wie, że w takich sytuacjach trudno zapanować nad emocjami i rodzącym się niepokojem. Postarajmy się jednak zachować spokój. Jeżeli ocenimy, że naprawdę mogło coś się stać nie zwlekajmy ze zgłoszeniem, zwłaszcza jeżeli zbliża się noc. Im szybciej zaczniemy działać w przypadku zaginięcia dziecka, tym lepiej. Zdecydowanie przydatne dla funkcjonariuszy będzie aktualne zdjęcie malucha. Policjanci starają się uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących osoby zaginionej, dlatego bądź cierpliwy, możesz być pytany o wszystkie szczegóły. Wywiad z rodzicami jest niezwykle istotny i może pomóc w poszukiwaniach.

Naucz swoje dziecko, co powinno zrobić w sytuacji, kiedy się zgubi. Gdy znajdzie się w obcym miejscu – niech poprosi kogoś o pomoc lub czeka, aż odnajdzie go opiekun. Zadbaj o to, by już od najmłodszych lat dziecko wiedziało jak się nazywa i gdzie mieszka. Wyczul je, aby za każdym razem mówiło dokąd idzie, to zdecydowanie zaoszczędzi nam nerwów.

kpp brzesko

Reklamy i banery w gazecie oraz na portalu Informator Brzeski  – tel. 608 653 909, redakcja@informatorbrzeski.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast