Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » Działki III z nawierzchnią bitumiczną

Działki III z nawierzchnią bitumiczną

Kolejną drogę osiedlową, Działki III na osiedlu domków jednorodzinnych w Borzęcinie wybudowała gmina Borzęcin. Tym samym wszystkie drogi osiedlowe posiadają nawierzchnię bitumiczną, a gmina przystępuje do budowy nowych dróg w miejscu wytyczonych i przeznaczonych do sprzedaży kolejnych działek budowlanych. Koszt przeprowadzonych prac na drodze Działki III zamknął się kwotą blisko 85 tysięcy złotych.

W ramach zrealizowanych prac wykonano odwodnienie drogi, podbudowę z żużla wielkopiecowego, krawężniki oraz nawierzchnię bitumiczną na odcinku kilkuset metrów – mówi Henryk Dąbrowa, inspektor ds. drogownictwa w Urzędzie Gminy w Borzęcinie. – Tym samym wszystkie działki zlokalizowane w pobliżu tej drogi zyskały dojazd po nawierzchni bitumicznej.

Jak zapowiadają władze gminy, kolejnym etapem dozbrojenia osiedla będzie budowa chodników w ciągu drogi Centrum – Czarnawa i przy drogach osiedlowych, które jeszcze ciągów pieszych nie posiadają. To nie tylko poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, ale również ułatwi młodzieży szkolnej Zespołu Szkół w Borzęcinie dojście do obiektu Orlika 2012 zlokalizowanego w sąsiedztwie osiedla Działki.

 

za Kurier Borzęcki

1 komentarz

  1. wstrząsająca wiadomość!

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast