Nie przegap
Strona główna » Religia » “DZIĘKUJEMY” – koncert ZIARENEK NADZIEI w RCKB – zdjęcia

“DZIĘKUJEMY” – koncert ZIARENEK NADZIEI w RCKB – zdjęcia

WSC_4456Było głośno, było radośnie – tak można podsumować koncert pt. “DZIĘKUJEMY” w wykonaniu Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, który odbył się w niedzielę 27 października o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

Koncert był muzycznym podziękowaniem dla wszystkich dobrodziejów, którzy od wielu już lat wspierają działania “Ziarenek”. Był również szczególnym podziękowaniem dla ludzi dobrej woli którzy wsparli tegoroczne letnie warsztaty muzyczne zorganizowane w miejscowości Małe Ciche. To tam podczas wakacyjnego pobytu powstał program artystyczny zaprezentowany w minioną niedzielę. I jak to na występach Ziarenek bywa – słuchała ich pełna sala.

 Ziarenka Nadziei – o grupie

We wrześniu 1998 roku zaczęła istnieć przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku grupa wokalna, która w początkowym okresie została nazwana Chórkiem Dziecięcym. Później przyjęła nazwę „Mały Chór Wielkich Serc – Ziarenka Nadziei”, ostatecznie jednak funkcjonuje jako „Parafialna Schola Dziecięca – Ziarenka Nadziei”.

Do chórku należą dzieci od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej. Zdecydowana większość członków chóru stanowią dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, ale są też dzieci z innych brzeskich szkół.

Celem działania tej grupy jest formacja dzieci przez wspólne muzyczne działania, oraz animowanie śpiewu podczas niedzielnych nabożeństw dla dzieci. Dzieci biorą też udział w różnorakich uroczystościach rocznicowych i okolicznościowych, takich jak coroczny Dzień Papieski, rocznica śmierci Ojca Św., Diecezjalny Dzień Dziecka, i inne. Grupa współpracuje również z Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 biorąc udział w różnych uroczystościach szkolnych.

Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny i bogaty, zarówno w treść, jak i walory muzyczne. Są to głównie piosenki zaczerpnięte z repertuaru takich zespołów, jak „Siostry Jeremiasza”, „Arka Noego”, „Dzieci z Brodą” i innych dziecięcych grup muzycznych. Dużą część materiału dzieci przygotowują podczas wakacyjnych warsztatów. W poprzednich latach były przygotowywane między innymi: spektakl „Dziękuję Ci za Miłość” do tekstów Ks. Jana Twardowskiego, fragmenty „Pop Oratorium – Miłosierdzie Boże”. W 2009 roku z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zespół opracował materiał, jaki zawiera płyta „Dzieci z Brodą” pt. „Czuwaj Wiaro!”

Pewnym podsumowaniem pracy scholi są trzy wydane płyty. „Dla Jezusa” , „Byśmy Serca Uchylili” oraz „Matce Miłosierdzia”.

==

Foto-Hajduk

IB/ Ziarenka Nadziei

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast