Nie przegap
Strona główna » Religia » “DZIĘKUJEMY” – koncert ZIARENEK NADZIEI w RCKB – zdjęcia

“DZIĘKUJEMY” – koncert ZIARENEK NADZIEI w RCKB – zdjęcia

WSC_4456Było głośno, było radośnie – tak można podsumować koncert pt. “DZIĘKUJEMY” w wykonaniu Parafialnej Scholi Ziarenka Nadziei, który odbył się w niedzielę 27 października o godz. 18.00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

Koncert był muzycznym podziękowaniem dla wszystkich dobrodziejów, którzy od wielu już lat wspierają działania “Ziarenek”. Był również szczególnym podziękowaniem dla ludzi dobrej woli którzy wsparli tegoroczne letnie warsztaty muzyczne zorganizowane w miejscowości Małe Ciche. To tam podczas wakacyjnego pobytu powstał program artystyczny zaprezentowany w minioną niedzielę. I jak to na występach Ziarenek bywa – słuchała ich pełna sala.

 Ziarenka Nadziei – o grupie

We wrześniu 1998 roku zaczęła istnieć przy Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Brzesku grupa wokalna, która w początkowym okresie została nazwana Chórkiem Dziecięcym. Później przyjęła nazwę „Mały Chór Wielkich Serc – Ziarenka Nadziei”, ostatecznie jednak funkcjonuje jako „Parafialna Schola Dziecięca – Ziarenka Nadziei”.

Do chórku należą dzieci od pierwszej do szóstej klasy szkoły podstawowej. Zdecydowana większość członków chóru stanowią dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, ale są też dzieci z innych brzeskich szkół.

Celem działania tej grupy jest formacja dzieci przez wspólne muzyczne działania, oraz animowanie śpiewu podczas niedzielnych nabożeństw dla dzieci. Dzieci biorą też udział w różnorakich uroczystościach rocznicowych i okolicznościowych, takich jak coroczny Dzień Papieski, rocznica śmierci Ojca Św., Diecezjalny Dzień Dziecka, i inne. Grupa współpracuje również z Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 biorąc udział w różnych uroczystościach szkolnych.

Repertuar zespołu jest bardzo różnorodny i bogaty, zarówno w treść, jak i walory muzyczne. Są to głównie piosenki zaczerpnięte z repertuaru takich zespołów, jak „Siostry Jeremiasza”, „Arka Noego”, „Dzieci z Brodą” i innych dziecięcych grup muzycznych. Dużą część materiału dzieci przygotowują podczas wakacyjnych warsztatów. W poprzednich latach były przygotowywane między innymi: spektakl „Dziękuję Ci za Miłość” do tekstów Ks. Jana Twardowskiego, fragmenty „Pop Oratorium – Miłosierdzie Boże”. W 2009 roku z okazji 65 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zespół opracował materiał, jaki zawiera płyta „Dzieci z Brodą” pt. „Czuwaj Wiaro!”

Pewnym podsumowaniem pracy scholi są trzy wydane płyty. „Dla Jezusa” , „Byśmy Serca Uchylili” oraz „Matce Miłosierdzia”.

==

Foto-Hajduk

IB/ Ziarenka Nadziei

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast