Don't Miss
Home » Region » Dzielenie się Defenderem

Dzielenie się Defenderem

inauguracja_WAT07_fot._Joanna_KulhawikWspółpraca firm z uczelniami zapewnia możliwość wykorzystania w praktyce efektów prac badawczych, wykonywanych w laboratoriach ośrodków naukowych. Jest ona także jednym z zasadniczych warunków poprawy sytuacji na rynku pracy. Podobne działania stwarzają perspektywę skorzystania z pieniędzy unijnych, ponieważ preferuje je Bruksela. Jedną z uczelni, z którą od lat współpracują Zakłady Mechaniczne w Tarnowie jest Wojskowa Akademia Techniczna. Dlatego przedstawiciele zarządu spółki uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku akademickiego uczelni.

Absolwenci Wojskowej Akademii Technicznej nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Zakłady Mechaniczne zabiegają jednak o to, by byli jak najlepiej przygotowani do pracy i aktywnie włączali się w kształcenie przyszłych kadr inżynierskich. Współdziałanie dotyczy realizacji wspólnych projektów oraz podejmowania działań związanych z rozwijaniem specjalistycznej wiedzy i umiejętności zawodowych studentów. Współpraca obejmuje także rozwój programów dydaktycznych, między innymi w zakresie staży studenckich.

Podczas inauguracji doszło do przekazania uczelni nagrody DEFENDER, zdobytej przez Zakłady Mechaniczne podczas ostatnich targów branżowych w Kielcach. – Uzyskaliśmy wyróżnienie za granatnik RGP – 40. Do opracowania konstrukcji doszło we współpracy z WAT. Ponieważ staramy się pamiętać o naszych partnerach odnosząc sukcesy postanowiliśmy podzielić się nagrodą – tłumaczy prezes Zakładów Mechanicznych Krzysztof Jagiełło. Replikę statuetki podczas inauguracji przekazał on na ręce rektora-komendanta WAT gen. bryg. prof. Zygmunta Mierczyka.

W inauguracji uczestniczyła wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Daria Nałęcz. Podczas przemówienia podkreśliła ona , że „za sprawą działań Akademii poprzez wdrażanie innowacyjności do przemysłu zmienia się Polska”

W uroczystości wzięli także udział zastępca szefa BBN Zbigniew Włosowicz, zastępca przewodniczącego Sejmowej Komisji Obrony Narodowej Jadwiga Zakrzewska oraz zastępca szefa Sztabu Generalnego gen. dyw. Anatol Wojtan. Łącznie w Wojskowej Akademii Technicznej kształci się blisko 10 tys. studentów.

MK

Fot. Joanna Kulhawik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast