Don't Miss
Home » Wiadomości » Dzielnicowi przyszli z pomocą zagubionemu seniorowi

Dzielnicowi przyszli z pomocą zagubionemu seniorowi

74-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego wyjechał samochodem do mieszkającej w pobliżu rodziny. Mężczyzna jednak do nich nie dotarł, zupełnie stracił orientację i znalazł się w Brzesku, oddalonym o prawie 150 kilometrów od miejsca zamieszkania. Senior był bez telefonu i pieniędzy, sam nie potrafił wrócić do domu. Dzięki reakcji postronnej osoby i zaangażowaniu dzielnicowych z Brzeska mężczyzna szybko i bezpiecznie wrócił do swoich bliskich.

W poniedziałek rano, 18 czerwca br., dyżurny brzeskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który od dłuższego czasu stoi na ulicy Mickiewicza w Brzesku i najwyraźniej potrzebuje pomocy. Policjanci, którzy pojechali na interwencję odnaleźli seniora we wskazanym miejscu i zabrali go do jednostki. Od razu zaczęli ustalać też kim jest mężczyzna i gdzie mieszka. Kontakt z nim niestety był częściowo utrudniony, senior nie orientował się co do miejsca i czasu, nie potrafił wyjaśnić funkcjonariuszom co robi w Brzesku. Przy sobie miał jednak dokumenty, dzięki, którym mundurowi mieli już punkt zaczepienia. Okazało się, że zagubiony mężczyzna to 74-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Nie tracąc czasu skontaktowali się z dzielnicowymi z jego stron, którzy w ramach współpracy powiadomili o sytuacji jego najbliższą rodzinę.

W oczekiwaniu na przyjazd krewnych policjanci ustalili, że 74-latek trafił do Brzeska już dzień wcześniej i noc spędził w swoim samochodzie na parkingu. Mężczyzna kompletnie czuł się zagubiony, sam nie potrafił wrócić do domu, a dodatkowo nie miał przy sobie telefonu ani pieniędzy. Policjanci zdobyli też informację, że senior choruje na cukrzyce i przez dwa dni nie przyjmował leków. Dzielnicowi zaopiekowali się 74-latkiem oferując mu poczęstunek i konsultując informacje o jego stanie zdrowia z krewnym i lekarzem.

Mężczyzna nie krył wzruszenia, gdy wreszcie w budynku brzeskiej jednostki zobaczył członka rodziny. Wyraził ogromną wdzięczność policjantom za pomoc i wsparcie, które mu udzielili. Podziękowania należą się też zgłaszającej, która nie przeszła obojętnie wobec starszego, potrzebującego pomocy mężczyzny. Być może właśnie dzięki jej reakcji i zgłoszeniu nie wydarzyło się nic złego.

KPP Brzesko

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast