Don't Miss
Home » Wiadomości » DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSP NR 2 BRZESKU

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSP NR 2 BRZESKU

_MG_6276-n5 listopada 2013 r. po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku odbył się Dzień Języków Obcych.

Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego wraz z uczniami przygotowali wiele atrakcji. W tym roku tematem przewodnim były smaki i potrawy popularne w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Na drzwiach pracowni oraz w szkolnej czytelni umieszczono ciekawe przepisy kulinarne w języku niemieckim i angielskim. Uczniowie w ramach projektu wykonali niemieckojęzyczne książki kucharskie, wykazując się wspaniałą inwencją twórczą i wyobraźnią. Wszystkim biorącym udział w obchodach święta zaprezentowano ciekawy program artystyczny obejmujący zabawne filmy o tematyce kulinarnej, skecz „nauka języka”, oraz film na którym uczniowie zadają kolegom z Zielonki pytania sprawdzające ich wiedzę na temat zawiłości kulinarnych wybranych krajów. Były łamańce językowe, piosenka niemieckojęzyczna i anglojęzyczne karaoke. Odbył się również konkurs wiedzy na temat kuchni narodowych, w którym wzięli udział przedstawiciele klas II Me, III Me i IV Ge. Poziom był bardzo wyrównany, a zwyciężyła klasa IV Ge.

Na koniec odbyła się degustacja pysznych wypieków wykonanych według oryginalnych, amerykańskich i niemieckich przepisów. Przygotowały je uczennice klas I G i III G.

Galeria zdjęć <<<

Dorota Oleksy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast