Nie przegap
Strona główna » Wiadomości » DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSP NR 2 BRZESKU

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W ZSP NR 2 BRZESKU

_MG_6276-n5 listopada 2013 r. po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku odbył się Dzień Języków Obcych.

Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego wraz z uczniami przygotowali wiele atrakcji. W tym roku tematem przewodnim były smaki i potrawy popularne w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Na drzwiach pracowni oraz w szkolnej czytelni umieszczono ciekawe przepisy kulinarne w języku niemieckim i angielskim. Uczniowie w ramach projektu wykonali niemieckojęzyczne książki kucharskie, wykazując się wspaniałą inwencją twórczą i wyobraźnią. Wszystkim biorącym udział w obchodach święta zaprezentowano ciekawy program artystyczny obejmujący zabawne filmy o tematyce kulinarnej, skecz „nauka języka”, oraz film na którym uczniowie zadają kolegom z Zielonki pytania sprawdzające ich wiedzę na temat zawiłości kulinarnych wybranych krajów. Były łamańce językowe, piosenka niemieckojęzyczna i anglojęzyczne karaoke. Odbył się również konkurs wiedzy na temat kuchni narodowych, w którym wzięli udział przedstawiciele klas II Me, III Me i IV Ge. Poziom był bardzo wyrównany, a zwyciężyła klasa IV Ge.

Na koniec odbyła się degustacja pysznych wypieków wykonanych według oryginalnych, amerykańskich i niemieckich przepisów. Przygotowały je uczennice klas I G i III G.

Galeria zdjęć <<<

Dorota Oleksy

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie będzie opublikowany.Pola wymagane *

*

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast