Don't Miss
Home » Wiadomości » Dzień Niepodległości w Brzesku – zdjęcia

Dzień Niepodległości w Brzesku – zdjęcia

Uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę odprawioną w kościele Świętego Jakuba o godzinie 10.30  rozpoczęły się w niedzielę 11 listopada obchody Święta Niepodległości organizowane przez Gminę Brzesko i Starostwo Powiatowe.  Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod Pomnik Nieznanego Żołnierza.

W tym miejscu przedstawiciele brzeskich instytucji, szkół, urzędów, księży z brzeskich parafii, rzemieślników i przedsiębiorców złożyli wiązanki kwiatów. Następnie na Placu Kazimierza Wielkiego odbył się pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów Liceum Akademickiego Korpusu Kadetów z Łysej Góry.
Po południu w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego zebrali się miłośnicy wspólnego śpiewania, wypełniając salę do ostatniego miejsca. W takt muzyki wykonywanej przez Andrzeja Piotrowskiego i siostrę Marię z kościoła Św. Jakuba oraz znanego brzeskiego muzyka Krzysztofa Szydłowskiego wszyscy wspaniale bawili się, śpiewając pieśni i piosenki patriotyczne. Aby śpiewanie nie było zbyt „radosną twórczością” nad wszystkim czuwał jak co roku, prowadzący spotkanie Waldemar Pączek. Głośne śpiewanie wspomagali pracownicy Biura Promocji UM, którzy serwowali gorące kiełbaski z rożna.


IB

Foto-Olczak

Foto. Bogusław Hajduk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

If you agree to these terms, please click here.

Zwiększ czcionkę
Zmień kontrast